همایش یک روزه تربیت دینی کودکان ویژه مدیران ، مربیان مهدهای کودک شهری و روستایی شهر وحومه کرمان و کارشناسان امور کودکان ستاد مرکزی اداره کل ، مدیریت شهرستان کرمان و مراکز و مجتمع های وابسته بهزیستی با سخنرانی استاد مجیدی فر در بهزیستی کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، استاد مجیدی فر مدرس اخلاق مراکز آموزش عالی استان دراین همایش طی سخنانی با بیان راههای حرکت به سمت تربیت دینی کودکان با استناد به آیات و روایات گفت : تربیت دینی کودک یعنی رفتن به سراغ فطرت پاک کودکان .

وی افزود : فطرت کودکان پاک است و وظیفه مربیان مهدهای کودک پاک نگه داشتن این فطرت و تلاش برای تعالی فطرت آنان است .
این استاد اخلاق درادامه گفت : مربیان مهدکودک وظیفه دارند کودکان را با مهربانی خدا آشنا کنند . مجیدی فر از مربیان مهدهای کودک خواست تا به کودکان آموزش دهند کینه و حسد را به دل خود راه ندهند چرا که کینه دلها را سنگین می کند.
وی گفت : برای تربیت صحیح دینی کودکان باید قلوب کودکان مان را مالا مال از عشق به خدا کنیم . مجیدی فر در بخش دیگر از سخنان خود گفت : تربیت و پرورش دینی ،  تئوری نیست ، بلکه باید برای اینکه کودک را پرورش دینی دهیم اول خودمان ، مربیان و دست اندرکاران مهدهای کودک با اعمال و رفتار عملی ، عامل به دستورات دینی باشیم تا کودکان پاک دارای فطرت زلال، الزامات دینی را از نحوه رفتار و کردار ما یاد بگیرند.
وی خاطر نشان کرد ، در تعلیم و تربیت هم اصل بر آغاز از خود مربی است .
ایشان خطاب به مدیران و مربیان مهدهای کودک تاکید کردند. بیاییم کودک را نه با زبان بلکه با رفتار و کردار پرورش دینی بدهیم .
استاد مجیدی فر در ادامه با اشاره به وظیفه شکر گزاری از نعمات خداوند گفت : یکی دیگر از مباحث مهم در تربیت دینی کودکان این است که به آنان آموزش بدهیم تا نعمتهای خدا را بشناسند و سپاسگزار این نعمتها باشند ، چرا که سپاسگزاری و قدرشناسی ، آثار و برکات زیادی بر روح ، جسم و زندگی فردی و اجتماعی کودکان و بلکه همه افراد  می گذارد.
برپایه این خبر ، دکتر رضا عباسی مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز طی سخنانی با تبریک میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) گفت : پرداختن به مبحث و موضوع تربیت و پرورش دینی کودکان آنقدر مهم و دارای اهمیت است که طی سالهای گذشته با حساسیت و دقت فراوان به این موضوع پرداخته ایم.
مدیرکل بهزیستی کرمان خاطر نشان کرد ، برگزاری اولین همایش تخصصی کشوری تربیت دینی کودکان در سال گذشته با محوریت استان کرمان ، برگزاری دوره های آموزشی و همایش های متعدد درون استانی در مرکز و شهرستانهای استان با بهره گیری از اساتید مجرب داخل استان و اساتید حوزه علیمه قم ، تدوین و اجرای واحد کار نماز و تربیت دینی در مهدهای کودک سراسر استان و… از جمله برنامه های اجرا شده در این راستا بوده است .
دکتر عباسی : پرورش صحیح مذهبی و تربیت دینی کودکان را عامل مهم و موثری در جلوگیری از بروز و شیوع آسیبهای اجتماعی و ناهنجاریهای فردی در بزرگسالی افراد دانست و گفت : تربیت دینی کودکان ، ایشان را از بروز رفتارهای نابهنجار و مغایر با شئونات جامعه اسلامی در سنین بالاتر مصون می دارد و راه را برای تعالی روز افزون جامعه توسط افراد مومن و متقی هموار می سازد.
شایان ذکر است : در پایان این همایش یک روزه حاضران به طرح سوالات خود پیرامون تربیت دینی کودکان پرداختند که پاسخ لازم از سوی استاد مجیدی فر ارائه شد.