دو گروه نمایشی با حضور هنرمندان معلول کرمان ، به مرحله منطقه ای جشنواره تئاتر معلولان کشور رسیدند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان: نویسنده و کارگردان این دو نمایش گفت :به همت بهزیستی کرمان  2 اثر نمایشی از کرمان با عنوان های «ناگهان چه قدر زود ، دیر می شود 2» و «همه چی آرومه » ،در رقابت با حدود 70 نمایش از استان های خراسان جنوبی ،خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان و یزد ،به جمع 17 اثر راه یافته به مرحله منطقه ای جشنواره تئاتر معلولان راه یافته است.

محسن میرزایی اظهار داشت: از ویژگی های این جشنواره تئاتر، این است که هنرمندان شرکت کننده در آن ،، اکثراً معلول هستند و برطبق اساس نامه جشنواره ،حداقل دو سوم از بازیگران نمایش باید از افراد معلول باشند.

وی گفت : همه بازیگران نمایش «ناگهان چه قدر زود،دیر می شود2» ناشنوا و بازیگران نمایش «همه چی آرومه»نابینا یا معلول جسمی هستند و تنها از یک بازیگر غیر معلول دراین نمایش استفاده کرده ایم.
این هنرمند کرمانی هم چنین با اشاره به استعداد چشم گیر و توانایی های هنرمندان معلول ، بیان داشت : محورهای مورد تاکید این جشنواره تئاتر ،معلولان و برابر سازی فرصت ها در تمامی عرصه های اجتماعی ، آموزشی ، فرهنگی ، هنری و فیزیکی ، ارتقای سطح آگاهی عمومی و تغییرنگرش نسبت به افراد دارای معلولیت ، تلفیق اجتماعی فرد معلول و کمک به مشارکت وی در جامعه و پیش گیری از تشدید معلولیت  و توانمند سازی افراد دارای معلولیت بوده است.
میرزایی در پایان گفت : دومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان کویر به میزبانی اداره کل بهزیستی استان یزد ، از 4 تا 7 بهمن ماه در مرکز این استان برگزار می شود.