همایش پیشگیری از اعتیاد به همت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و با همکاری جمعیت هلال احمر در محل مسجد صاحب الزمان کرمان برگزار شد.در ابتدا مدیران استان با حضور در گلزار شهداء به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمودند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان در بخش سخنرانی این همایش عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در جمع مدیران و جوانان سازمان داوطلبان  با بیان اینکه وجود 40 هزار جوان در سازمان داوطلبان بهتری فرصت است برای استفاده از این ظرفیت برای پیشگیری از اعتیاد و انواع آسیب های اجتماعی که جامعه گرفتار آن شده است .

صادق زاده با غنیمت توصیف کردن ظرفیت جوانی و انرژی ، عشق وعلاقه این گروه از جامعه اظهار داشت : امروز پیشگیری از بروز و شیوع اعتیاد به ویژه در مواد صنعتی از جمله گل و … باید به عنوان یک فرهنگ در سرتاسر جامعه نهادینه شود.

ایشان بروز و شیوع آسیب های اجتماعی را نتیجه ناآگاهی دانست و گفت : وجود سفیرانی از گروه سنی جوان باید در موضوعات پیشگیری از اعتیاد آماده سازی می شد که متاسفانه مورد کم توجهی قرار گرفته است ، چراکه وجود این سفیران می تواند می تواند تاثیرات بسیار عمیقی بر آگاهسازی و مصونیت بخشی به افراد جامعه داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی با اظهار امیدواری از اینکه به بتوان این گروه بزرگ از جوانان داوطلب را برای پیشگیری و  مقابله با انواع بحران های اجتماعی سازمان دهی کرد ، یادآور شد: هم افزایی در بین سازمان های دولتی و متولی با ظرفیت غیر دولتی زمینه ساز پیشگیری از انوع آسیب های اجتماعی است .