در جلسه کمیته مناسب سازی انار بر مناسب سازی اماکن و معابر عمومی از جمله ورودی پارک ها تاکید شد.

 در جلسه کمیته مناسب سازی انار بر مناسب سازی اماکن و معابر عمومی از جمله ورودی پارک ها تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از انار ، عباس بهنویی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری انار در جلسه کمیته مناسب سازی با تاکید بر  ضرورت مناسب سازی در اماکن ومعابر عمومی اظهار داشت: در کشور آلمان فرودگاهی وجود دارد که به دلیل عدم رعایت بعضی نکات مناسب سازی ، بعد از گذشت 4 سال از ساخت آن هنوز مجوز راه اندازی برایش صادر نشده است.

وی در ادامه بااهمیت دانستن نکات مناسب سازی در اماکن و معابر عمومی کشورهای توسعه یافته ؛ گفت:توجه کردن به معلولیننشان دهنده انسانیت و ازادگی وبرابری و برادری است.

مجید پوداتات رئیس بهزیستی شهرستان نیز با ارائه گزارشی از  اقدامات انجام شده برای معلولین با همکاری سایر ادارات گفت:ساخت رمپ در دانشگاه ازاد اسلامی، مسجد جامع حجت اباد، فرمانداری و اداره آموزش و پرورش و همچنین نصب سازه در پارک کودک ازجمله مهمترین اقدامات انجام شده در کمیته مناسب سازی شهرستان بوده است .

 مناسب سازی سرویس های بهداشتی  مساجد و حسینیه ها توسط اداره اوقاف، مناسب سازی ورودی بازار شهر و همچنین ساخت سالن انتظار تالار شهر با رعایت اصول مناسب سازی ، ساخت رمپ و نصب سازه  در ورودی پارکها برای عبور ویلچرنشینان توسط شهرداری ، رعایت اصول مناسب سازی در ساختمان دادگستری و اداره آب از مهمترین مصوبات این جلسه بود.