رئیس اداره بهزیستی عنبرآباد گفت: وضعیت مناسب‌سازی شهرستان رضایت‌بخش نیست تا جایی که ویلچرهایی که باید پنج تا هفت سال استفاده شود، در مدت یک سال در شهر عنبرآباد دیگر قابل استفاده نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از عنبرآباد، یدالله سالاری صبح امروز در جلسه مناسب‌سازی اماکن این شهرستان اظهار داشت: فضای شهرستان عنبرآباد برای ورود و تردد معلولان و اقشار کم‌توان مناسب نیست.

رئیس اداره بهزیستی عنبرآباد گفت: کسانی که دچار مشکلی از نظر جسمی شده‌اند در دوران نقاهت آنها باید فضایی در شهر باشد که بتوانند به‌ راحتی رفت و آمد کنند.

سالاری بیان داشت: مناسب‌سازی فضای شهر فقط ویژه معلولان نیست، کسانی که دچار حادثه‌ای می‌شوند و یا زنان باردار و افراد سالمند نیر نیاز به فضای مناسب برای تردد دارند.

وی افزود: وضعیت مناسب‌سازی شهرستان رضایت‌بخش نیست تا جایی که ویلچرهایی که باید پنج تا هفت سال استفاده شود، در مدت یک سال در شهر عنبرآباد دیگر قابل استفاده نیست.

رئیس اداره بهزیستی عنبرآباد خاطرنشان کرد: نصب تابلوی ویژه تردد بهزیستی، سرعت‌گیرهای مناسب و باجه‌های بانکی ویژه معلولان از جمله اقداماتی هستند که باید انجام می‌شد که تاکنون اقدامی نشده است.

وی از شهرداری مردهک، آب فاضلاب شهری و شبکه بهداشت که تاکنون برای مناسب‌سازی اقداماتی انجام داده‌اند قدردانی کرد.

همت بلوچی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان عنبرآباد نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه مناسب سازی فضاهای شهری، اماکن، پیاده روها و پارکها، ادارات اظهار داشت: وظیفه همه مسئولان است که در زمینه آماده سازی بستر و مناسب کردن فضاهای شهری همگام با بهزیستی گام بردارند زیرا اگر معلولان، جانبازان، سالمندان و افراد دارای ناتوانی  شرایط حضور در جامعه برایشان فراهم شود باعث شکوفایی و شادابی بیشترآنان خواهد شد.

انتهای پیام/