نواخته شدن زنگ انقلاب، برگزاری نمایشگاه زن و اقتصاد خانواده و برگزاری جشنواره غذای سالم به مناسبت ایام الله دهه فجر در شهرستان کهنوج

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان از کهنوج،  به مناسبت ایام الله دهه فجر در شهرستان کهنوج در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی زنگ انقلاب نواخته  و همچنین جشنواره غذای سالم و نمایشگاه زن و اقتصاد خانواده نیز در این ایام در شهرستان کهنوج برگزار شد.

 

زنگ انقلاب در مهد کودک بهشت کهنوج نواخته شد

به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور رئیس و پرسنل بهزیستی و مسئولین آموزش و پرورش در مهد کودک بهشت کهنوج زنگ انقلاب نواخته شد.

در این مراسم صادقی رئیس اداره بهزیستی ضمن گرامیداشت ایام الله فرخنده دهه فجر گفت: 9 مهد شهری و 16مهد روستایی در این شهرستان وجود دارد که 731 کودک جمعا پذیرش شده اند.

وی افزود: در ایام دهه فجر خدمات  فیزیوتراپی  و در روز دوازدهم بهمن ماه خدمات مرکز مشاوره غیر دولتی رفاه و غربالگری بینایی و شنوایی رایگان می باشد.

برگزاری جشنواره غذای سالم در مهد کودک بهشت شهرستان کهنوج

جشنواره غذای سالم به مناسبت دهه فجر با حضور محمدی سلیمانی کارشناس امور فرهنگی و پیشگیری ، شکوهی کارشناس امور کودکان، شاکستانی کارشناس تغذیه مرکز بهداشت و پرسنل مهد کودک و والدین کودکان برگزار گردید.

شکوهی کارشناس امور کودکان با اشاره به اینکه با برگزاری چنین جشنواره هایی در مهدهای کودک می توان اهمیت این ایام را برای کودکان نهادینه کرد  بر لزوم  اهمیت خانواده ها برتغذیه صحیح فرزندانشان تاکید نمود.

این جشنواره به منظور گرامیداشت ایام الله دهه فجر و معرفی غذای سالم و پیشگیری از مصرف فست فود و خوراکی های غیر مجاز برگزار گردید.

معرفی صنایع مددجویان بهزیستی شهرستان کهنوج در نمایشگاه زن و اقتصاد در خانواده

نمایشگاه زن و اقتصاد خانواده در محل سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان با حضور بالنگی معاون اداره بهزستی، ایزدی معاون فرماندار، معاذالهی مشاور امور بانوان فرمانداری و روسای دیگر ادارات شهرستان کهنوج برگزار شد.

 بالنگی معاون اداره بهزیستی در حاشیه این نمایشگاه گفت: خوشحالم از اینکه برای مددجویان و زنان سرپرست خانوار و معرفی تولیدات آنهابه بازار و درآمدزایی شان این نمایشگاه برگزار شده است.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی توانمندی های زنان سرپرست خانوار و عرضه محصولات و صنایع دستی مددجویان عنوان کرد و گفت:  امیدوارم بتوانیم با برگزاری چنین فرصتهایی برای زنان و مددجویان بهزیستی کمکی برای آن ها باشیم.