چهارمین همایش حجاب و عفاف با سخنرانی حجت السلام نریمانی مدرس حوزه و دانشگاه و دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی ویژه پرسنل شاغل در بهزیستی و مدیران مراکز و مجتمع های تحت نظارت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، در این همایش که پس از قرائت زیارت عاشورا برگزار شد. دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی طی سخنانی با ارائه گزارشی از برنامه های مشترک اجرا شده توسط شورای فرهنگی بهزیستی ، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر ، کمیته حجاب و عفاف ، پایگاه بسیج نصر بهزیستی و اداره روابط عمومی ، به رویکرد حجاب و عفاف ، امربه معروف و نهی از منکر و بطور کلی تعمیق شعائر اسلامی در مجموعه بهزیستی استان پرداخت و اجرای پررنگ تر از گذشته این برنامه ها را مورد تاکید قرار داد.

مدیرکل بهزیستی استان در ادامه به تشریح اهمیت و جایگاه حیاء ، حجاب و عفاف براساس منابع و متون اسلامی و دینی و احادیث و روایات موجود پرداخت و افزود: از آنجا که بخشی از کار در بهزیستی بطور مستقیم درگیر با آسیبهای اجتماعی و بزهکاریهای اجتماعی است پرسنل مومن بهزیستی با حساسیت کامل به مباحث مرتبط با حجاب و عفاف واقف هستند و با درک درست این مهم در قامت مددکار و مشاور مومن و دلسوز در خدمت جامعه هستند.
دکتر عباسی درادامه وظیفه مددکاران ، مشاوران ، مادریاران ، مدیران و مربیان شاغل در مراکز بهزیستی بویژه مراکز شبه خانواده و مهدهای کودک را به واسطه حضور کودکان و نوجوانان بسیار حساس و ظریف دانست و افزود : شما علاوه بر آن که خود باید عامل اجرای درست فرایض و تاکیدات دین مبین اسلام باشید ، باید این فرایض و تاکیدات انسان ساز را با ظرافت ، دقت و به درستی به کودکان و نوجوانان منتقل نمائید.
برپایه این خبر ، حجت السلام نریمانی استاد حوزه و دانشگاههای تهران و قم نیز طی سخنانی با استناد به آیات قرآن مجید و احادیث و روایات موجود به تشریح آثار و فواید حجاب و عفاف ، حیا و ادب پرداخت و گفت حجاب ، عفاف و برخورداری از حیا و غیرت عواملی هستند که بدون هیچ تردیدی آدمی را از گزند نا محرمان و انسانهای بیمار مصون می دارد.
این استاد حوزه و دانشگاه به آثار حجاب و عفاف اشاره و گفت : آثار فردی ، خانوادگی و اجتماعی سه اثر مهم پیروی از حجاب و عفاف است .
حجت السلام نریمانی در ادامه به تشریح هر یک از سه اثر حجاب و عفاف پرداخت .
این مدرس خانواده یاد آور شد ، با اندکی بررسی و دقت در حوادث و اتفاقات ناگواری که برای افراد رخ می دهد می توان به روشنی درک کرد که اکثر قریب به اتفاق این حوادث برای افراد بی حجاب رخ داده  است .
وی : حجاب و عفاف وحیا را سپر محکم و نفوذ ناپذیری برای افراد بویژه خانمها در برابر آسیبهای اجتماعی و ناهنجاریهای جامعه عنوان کرد.