کارگاه منطقه‌ای آموزش کاهش آسیب با حضور 40 نفر از کارشناسان و مسئولان فنی مراکز کاهش آسیب زنان، مردان و مراکز سرپناه شبانه و خانه‌های بین‌راهی از استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان در بهزیستی کرمان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، موسی دریجانی معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان کرمان  در حاشیه آغاز به کار کارگاه منطقه‌ای آموزش کاهش آسیب، اظهار داشت: این کارگاه  از امروز (14 آذرماه) به مدت دو روز برگزار می‌شود.

وی کلیات کاهش آسیب با رویکرد پیشگیرانه ،  برنامه‌های کاهش آسیب همراه با سوء مصرف مواد را از جمله موضوعات آموزشی این کارگاه عنوان کرد و گفت: در روز نخست این کارگاه نیز انواع بیماری هپاتیت ، راه‌ های انتقال و رعایت اصول پیشگیرانه و بهداشتی  آموزش داده می‌شود.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان کرمان گفت: در روز دوم این کارگاه بیماری ایدز و راه‌های انتقال آن آموزش داده می‌شود.

دریجانی هدف از برگزاری این کارگاه دو روزه را ارتقاء دانش و آگاهی پرسنل شاغل در مراکز کاهش آسیب و سرپناه شبانه عنوان و خاطرنشان کرد: این کارگاه با رویکرد و محوریت آموزش و اطلاع‌رسانی توسط این افراد به گروه‌های هدف (معتادان تزریقی، کارتن‌خواب و نیززنان دارای رفتار و پر خطر جنسی) است.

انتهای پیام/