فرماندار جیرفت کاهش آسیب‌های اجتماعی را مستلزم عزم ملی دانست و گفت: همه باید نقش اساسی و کلیدی خود را در این زمینه ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان،  احمد امینی‌روش در نشست شورای معاونین بهزیستی استان کرمان که با حضور سیامک رسایی کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور، مدیرکل و معاونین بهزیستی استان در محل فرمانداری شهرستان جیرفت برگزار شد باقدردانی از خدمات و حمایت‌های بهزیستی در جنوب استان کرمان، اظهار داشت: تاکنون اقدامات بسیار خوبی در جنوب استان کرمان در حوزه مددجویان بهزیستی انجام شده است.

وی با بیان اینکه بهزیستی علاوه بر خدماتی که مدجویان و معلولین ارائه می دهد  در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز اقداماتی انجام داده است، تصریح کرد: بهزیستی به تنهایی قادر به کاهش آسیب‌های اجتماعی و رسیدن به  نقطه ایده‌ال در این زمینه نیست.

فرماندار جیرفت  کاهش آسیب‌های اجتماعی را مستلزم عزم ملی دانست و گفت: همه باید نقش اساسی و کلیدی خود را در این زمینه ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز آسیب‌های اجتماعی آفتی در جامعه هستند، گفت: آسیب‌های اجتماعی در مرحله اول باید متوقف در مرحله دوم در جامعه کاهش پیدا کنند .

امینی‌روش با بیان اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به طور جدی با به کارگیری از ظرفیت‌های جنوب استان در دستور کار است تا آن را به حداقل برسانیم، خاطرنشان کرد: مردم باید واقعیت‌های جامعه را بدانند زیرا برای پیشگیری از آسیب‌ها نیازمند مشارکت مردم همانند مشارکت آن‌ها در دوره جنگ هستیم.

فرماندار جیرفت با اشاره به اینکه در مناطق آسیب‌پذیر شهرستان جیرفت کارگروه‌هایی برای پیشگیری از آسیب‌ها تشکیل شده است خاطرنشان کرد: تاکنون با همکاری بهزیستی اقدامات خوبی در این مناطق انجام شده است.

وی خواستار ایجاد ساحتمان ادارای و پژوهش در زمینه مسائل و آسیب‌های اجتماعی و توسعه تیم‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جنوب استان کرمان شد.

امینی‌روش با اشاره به اینکه در زمینه آگاه‌سازی نیازمند مربی در این منطقه هستیم بیان کرد:  اورژانس اجتماعی شهرستان جیرفت از سطح دو به یک ارتقا پیدا کند.

فرماندار جیرفت با اشاره به اینکه مشاوره‌های قبل از ازدواج به خوبی در این شهرستان در حال انجام است خاطرنشان کرد: به دنبال ساماندهی موضوع مسکن مددجویان بهزیستی در این شهرستان هستیم.

وی با بیان  اینکه به پیشگیری بیشتر از درمان نیازمندیم افزود: در راستای افزایش سطح آگاهی جامعه باید بیشتر تلاش شود تا جامعه متحمل هزینه‌های چند برابری در زمینه معلولیت‌ها نشود.

امینی‌روش با بیان اینکه جنوب استان کرمان دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه‌های مختلف است خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در زمینه فعالیت‌های بهزیستی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/