مدیر کل بهزیستی استان کرمان رشد خودکشی در سطح استان را یک فاجعه دانست و گفت : برای داشتن جامعه ای سالم به ویژه در حوزه مسائل اجتماعی باید با حمایت دولت و مسئولان از ظرفیت مددکاران ، روانشناسان و کارشناسان این حوزه بیش از پیش استفاده شود .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان شورای اجتماعی شهرستان منوجان با حضور مدیر کل و اعضاء شورای معاونین بهزیستی استان کرمان ، نماینده مرم پنج شهرستان جنوبی ، فرماندار ، رئیس بهزیستی منوجان و جمعی از مسئولان محلی در فرمانداری این شهرستان برگزا شد،

عباس صادق زاده در این نشست با اشاره به آمار موجود در حوزه آسیب های اجتماعی گفت : اجرایی شدن ارتقاء دانش اجتماعی مردم ، ترویج تفکر مسئولیت پذیری و آگاه سازی اجتماعی می تواند بی توجهی های آسیب های اجتماعی را جبران کند.

وی با اشاره به اهداف سازمانی مبنی بر کاهش آسیب های اجتماعی افزود: با نگاه دقیق تر به محیط اطراف و جامعه و همچنین شناخت کمبودهای مناطق آسیب پذیر و با احیاء سبک زندگی اسلامی می توانیم به ارتقاء آگاهی افراد در این زمینه کمک کنیم .

** تقویت حوزه اجتماعی با رویکرد پیشگیرانه

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تأکید بر تقویت حوزه اجتماعی با رویکرد پیشگیرانه عنوان کرد: بهزیستی به عنوان متولی مسائل اجتماعی و با توجه ویژه به قشر نیازمند تلاش می کند با طرح ها و برنامه های تخصصی در زمینه مدیریت مشکلات اجتماعی گام های موثری بردارد .

صادق زاده با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار از گروه های هدف تحت حمایت بهزیستی هستند خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال پایدار به منظور استقلال این گروه از جامعه و توانمندسازی آنان یکی از اهداف اصلی بهزیستی است .

وی با تاکید بر آگاه سازی افراد جامعه از مسائل و مشکلات اجتماعی بیان کرد : به دلیل بازگونکردن مسائل اجتماعی در سطح جامعه ، خانواده ها نسبت به مشکلات خود و فرزندان مسئولیت پذیر نیستند .

** وجود 4هزار کودک بدسرپرست و بی سرپرست در استان کرمان

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با ابراز تاسف از وجود 4هزار کودک بدسرپرست و بی سرپرست در استان کرمان گفت : این تعداد در قالب 61 مرکز شبانه روزی مورد حمایت قرار می گیرند که با بررسی های انجام شده توسط بهزیستی استان تعداد بیشتر این کودکان بدسرپرست هستند و این نیازمند برنامه ریزی جدی و دقیق مسئولان در حوزه مسائل اجتماعی است .

صادق زاده رشد خودکشی در سطح استان را یک فاجعه دانست و افزود : برای داشتن جامعه ای سالم به ویژه در حوزه مسائل اجتماعی باید با حمایت دولت و مسئولان از ظرفیت مددکاران ، روانشناسان و کارشناسان این حوزه بیش از پیش استفاده شود .