زهرا نعمتی ، بانوی کماندار طلایی پارالمپیک لندن در مراسم اهدای جوایز منتخبین بنیاد بین المللی « اسپورت آکورد » به عنوان برترین ورزشکار جهان انتخاب و جایزه اش را دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، مراسم اهدای جوایز منتخبین بنیاد بین المللی « اسپورت آکورد » با حضور رئیس کمیته بین المللی المپیک ، رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش روسیه و روسای فدراسیون های جهانی و سایر نامزدهای معرفی شده برای دریافت این جایزه در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار شد.

زهرا نعمتی ، بانوی معلول و کماندار طلایی پارالمپیک 2012 لندن از کرمان ، که به عنوان یکی از نامزدهای دریافت این جایزه و به عنوان نماینده کشورمان در مراسم اهدای جوایز منتخبین بنیاد بین المللی « اسپورت آکورد » حضور داشت پس از انتخاب به عنوان برترین ورزشکار جهان ، جایزه اش را دریافت کرد.
جایزه « اسپورت آکورد » به فردی تعلق می گیرد که در عرصه ورزش و جامعه فعالیت های قابل توجهی انجام داده باشد . این سازمان هرساله برترین مربیان و ورزشکاران جهان را در 6 شاخصه معرفی و از آنها قدردانی می کند.
گفتنی است سازمان « اسپورت آکورد » که مقر آن در سوئیس است ، نقش حمایتی را برای فدراسیون های بین المللی رشته های ورزش المپیک و پارالمپیک ایفا می کند و از اهداف آن می توان به ترویج ورزش در تمام سطوح جامعه اشاره کرد.