برگزاری شورای اداری بهزیستی کرمان در شهرستان بافت
مدیرکل بهزیستی کرمان به همراه تمامی اعضاء شورای اداری بهزیستی استان به منظور تمرکز زدایی و بررسی مشکلات ادارات بهزیستی اقدام به برگزاری جلسات شورای اداری در شهرستانها نمود.
مدیرکل بهزیستی در سفر خود  به دو شهرستان  های بافت و رابر و با برگزاری شورای اداری بهزیستی در شهرستان بافت که با حضور فرماندار و امام جمعه این شهر صورت گرفت به تشریح فعالیتهای بهزیستی پرداخت .
وی در جلسه شورای اداری بهزیستی با بیان این که برگزاری نشست های اداری در شهرستانها موجب تعامل بهزیستی با مدیران محلی شهرستانها و تمرکز زدایی از ستاد مرکزی به سمت شهرستانها است گفت : این اقدام را راهی برای بررسی مشکلات و درخواستهای پرسنل و مددجویان می دانیم .

دکتر عباسی حضور روسای ادارات بهزیستی شهرستانها و معاونین  را در شهرستان های دیگر فرصتی برای تبادل افکار و حل مشکلات هر منطقه دانست و افزود : مسئولین شهرستانها به عنوان مقامات محلی ما را کمک خواهند کرد تا با ارایه نقطه نظرات و پیشنهادات بتوانیم اهداف سازمان بهزیستی را در دورترین و محرومترین نقاط  به خوبی اعمال نمائیم .
مدیرکل بهزیستی کرمان به منظور آشنایی فرماندار و امام جمعه شهرستان بافت گزارشی از روند فعالیت های بهزیستی تشریح کرد و اظهار داشت : بهزیستی گستره فعالیتهایش به گونه ای است که تمامی اقشار جامعه را در بر می گیرد ، بنابراین ارتباط با بهزیستی نمی تواند محدود به افراد خاص و صرفاً معلول و یا نیازمند باشد .
وی ارتباط تمامی اقشار جامعه با بهزیستی را فرصتی معنوی برای پرسنل بهزیستی دانست و گفت : کار در بهزیستی سختی ها و مشقت های خاص خود را دارد که برای عملی نمودن فعالیتهای بهزیستی مشارکت جمعی یک نیاز و الزام ضروری است .
دکترعباسی به توقعات مددجویان بهزیستی اشاره کرد و خاطر نشان کرد : نوع خدمت رسانی بهزیستی به جامعه هدف موجب شده تا کسانی که به هر طریقی دچار مشکل هستند به بهزیستی مراجعه کرده و توقع رفع مشکلاتشان را داشته باشند.
وی یاد آور شد : اگر چه وظیفه ما رسیدگی به امور نیازمندان ، معلولین ،  زنان بی سرپرست و … است اما با همه گستردگی جامعه هدف خود و علیرغم تحریم های اقتصادی و مشکلاتی که در بحث اقتصاد برجامعه حاکم است توانسته ایم پاسخگوی بسیاری از نیازهای جامعه هدف خود باشیم.
مدیرکل بهزیستی کرمان پیگیری مطالبات با تأمل و دراسرع وقت ، ارایه خدمات به مددجویان و متقاضیان ، وجود بیشترین مراکز شبه خانواده کشور در کرمان و رسیدگی به وضعیت فرزندان شبه خانواده  ، انجام طرحهایی چون غربالگری شنوایی ،بینایی سنجی ، ارایه آموزشهای لازم در بحث پیشگیری از معلولیت ها و  بسیاری از مشکلات اجتماعی ، رسیدگی به وضعیت معلولین و نیازمندان و… را از جمله مواردی داست که در بهزیستی دنبال می شود
دکتر عباسی حضور بخش خصوصی در کنار بخش دولتی را فرصتی برای ارایه خدمات بهتر و کمک به دولت دانست و گفت : 85 درصد فعالیت های بهزیستی به بخش غیر دولتی واگذار شده است و این موجب شده تا با کمک خیرین و افراد متقاضی کمک به جامعه هدف بهزیستی و پرداخت یارانه دولتی و نظارتی که از سوی بهزیستی صورت می گیرد ، خدمات به مددجویان در راستای بهتر ارایه شدن ، صورت گیرد.
پرسنل بهزیستی در محلی کار می کنند که ما یه خیر و برکت است
امام جمعه شهرستان بافت نیز دراین جلسه با اشاره به اینکه شاغلین بهزیستی در محلی کار می کنند که مایه خیر و برکت است گفت : براساس  احادیث و روایات ائمه اطهار ، قرار گرفتن انسان در محلی که مردم به او مراجعه کنند و گره گشایی کند، نعمت است .
حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه این نعمت نصیب هر کسی نمی شود اظهار داشت : سرآمد همه خصلتهای خوب نفع رساندن به دیگران و انجام کارهای خوب است که خوشبختانه این خصلتها در پرسنل بهزیستی وجود دارد.
خروجی کار در بهزیستی نشاگر ارایه خدمات تخصصی و حمایتی خوب است
حمزه جواران فرماندار شهرستان بافت نیز در شورای اداری بهزیستی کرمان  گفت : تجربه و نگاهی که به بهزیستی دارم براین اصول استوار است که بهترین خدمت و کارها در خدماتی است که مجموعه بهزیستی صورت می گیرد.
وی ارایه خدمات به نحواحسن به مددجویان بهزیستی را مستلزم مدیریت صحیح ، برنامه ریزی مدون و جامع دانست و اظهار داشت خروجی کار در بهزیستی نشانگر آن است که خدمات تخصصی و حمایتی خوبی در بهزیستی به مددجویان ارایه شده است .
واگذاری 61 سند مالکیت منازل مسکونی به  مددجویان
دل افشان اخلاص پور رئیس اداره بهزیستی شهرستان بافت نیز در تشریح برخی اقدامات بهزیستی گفت : در شهرستان بافت 44مرکز تحت نظارت بهزیستی به جامعه هدف خود ارایه خدمات می نماید.
وی خروج 72 خانوار از چرخه حمایت بهزیستی و ایجاد اشتغال برای220 مددجوی از جمله زنان سرپرست خانوار و احداث 113 واحد مسکونی ویژه مددجویان را از جمله اقدامات بهزیستی شهرستان بافت برشمرد و افزود : از مجموع 113 واحد مسکونی احداث شده برای مددجویان شهرستان بافت 61 فقره سند مالکیت آنها نیز آماده تحویل به مددجویان می باشد.
اخلاص پور ادامه داد : با برقراری تعامل با مسئولین محلی در تلاشیم تا مابقی سندهای مالکیت منازل مسکونی را به مددجویان تحویل دهیم .
افتتاح مجتمع فرهنگی – رفاهی شهید فیاض بخش بافت
پس از نشست شورای اداری بهزیستی کرمان در شهرستان بافت مجتمع فرهنگی- رفاهی شهید فیاض بخش نیز با حضور اعضاء شورای اداری بهزیستی ، امام جمعه و فرماندار افتتاح شد.
دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی در مراسم افتتاح این مجتع فرهنگی و رفاهی گفت : از آنجا که شهرستان بافت خود به عنوان یکی از مناطق خوش آب و هوا و گردشگری در استان محسوب می شود ، جهت رفاه حال جامعه هدف و پرسنل این ساختمان را با اختصاص اعتباری به مجتمع فرهنگی و رفاهی تبدیل کردیم .
دیدار مدیرکل بهزیستی با پرسنل بهزیستی شهرستان بافت
مدیرکل بهزیستی استان کرمان به منظور رسیدگی به درخواستها و مشکلات پرسنل در بازدید از اداره بهزیستی شهرستان بافت با پرسنل  این اداره دیدار و گفتگو کرد.
دراین دیدار دکتر عباسی پس از استماع درخواستهای پرسنل قول مساعد داد تا جهت رفاه پرسنل و مشکلات ایشان پیگیریهای لازم را انجام دهد.
دیدار با 25 مددجوی شهرستان بافت
دکتر عباسی یکی از اهداف سفر خود به شهرستان بافت را دیدار با مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان عنوان کرد.
وی در این سفر با 25 نفر از مددجویان بافت دیدار و به درخواستهاو مشکلات ایشان پاسخ داد.
مدیرکل بهزیستی از رئیس اداره بهزیستی بافت و پرسنل این شهرستان خواست جهت رفاه حال مددجویان تا حصول نتیجه درخواستها را پیگیری و نتایج را اعلام نمایند.
حضور مدیرکل بهزیستی در منزل معلول بافتی
دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی استان کرمان به منظور دلجویی و دیدار با یکی از مددجویان معلول شهرستان بافت با حضور در منزل وی از نزدیک در جریان مشکلات  ایشان  قرار گرفت .
دراین دیدار مدیرکل بهزیستی با اهداء هدیه ای به مشکلات ایشان رسیدگی نمود.
دیدار با 30 مددجوی شهرستان رابر
پس از سفر به شهرستان بافت مدیرکل بهزیستی به منظور دیدار با مددجویان شهرستان رابر به این شهرستان سفر کرد.
دراین دیدار دکتر رضا عباسی با 30 مددجوی شهرستان رابر دیدار و در جریان درخواستها یشان قرار گرفت و همچنین ضمن بازدید از اداره بهزیستی شهرستان رابر با پرسنل این اداره دیدار و به درخواستهایشان پاسخ گفت.