ز خیابان شهیدان اعتباری که رد شوی حوالی آموزش و پرورش مجموعه ای ورزشی را خواهی دید که بر بالای آن نوشته شده است « مجموعه ورزشی نور » و هنوز چند قدمی جلوتر نرفته ای که تابلوای دیگر با عنوان « هیئت ورزشهای نابینایان و کم بینایان استان کرمان » خودنمایی می کند . همین دو تابلو  و نوشته های روی آن کافی است تا برای پرس و جو و ارضاء حس کنجکاوی در خصوص چگونگی ورزشهای نابینایان و… نیت کنی و بالاخره در یک صبح نه چندان سرد زمستانی در دفتر رئیس هیئت روبروی آقای محمود حدادیان بنشینی .
گفتگوی ما را با حدادیان که ورزشکاران نابینا و کم بینا او را « حاجی » صدا می زنند در ذیل می خوانید .

جناب حدادیان در ابتدا بفرمائید گستردگی ورزشی نابینایان چقدر است که دارای هیئتی مستقل و مجموعه ورزشی اختصاصی می باشند
بسم الله الرحمن الرحیم ، در ابتدا به رسم ادب و از آنجا که در آستانه ورود به سال جدید هستیم ، تبریک عرض می کنم نوروز و آغاز سال 1392 را و از خداوند متعال برای همه مردم میهنم بویژه کرمانیهای خونگرم بهترینها را آرزو می کنم و در همین ابتدای صحبت از تمامی نیک اندیشانی که طی سال 91 هیئت ورزشهای نابینایان و کم بینایان استان را یاری رساندند صمیمانه تشکر می کنم . عزیزان ورزشکار نابینا این امکان را دارند تا در اکثر رشته های ورزشی فعالیت نمایند و از آنجا که ممکن است بدلیل محدودیتهای جسمی نتوانند در شرایط مساوی و برابر با سازماندهی در هیئتهای تخصصی به فعالیت ورزشی خود ادامه دهند .  و از طرفی وجود قوانین خاص جهت ورزش و مسابقات این گروه ،  فدراسیون ورزشهای نابینایان و کم بینایان کشور و به تبع آن هیئتهای ورزشی نابینایان و کم بینایان در استانها راه اندازی شده است که امور مربوط به ورزش این افراد را زیر نظر فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان پیگیری می کند.
درخصوص مجموعه ورزشی هم که فرمودید باید عرض کنم که این از اقبال بلند ورزشکاران نابینای دیار کریمان بوده که موسسه ای اقتصادی و نیکوکاری به این نتیجه برسد که بخشی از عواید خود را در این زمینه یعنی احداث مجموعه ای ورزشی برای ورزشکاران نابینا هزینه نماید.
بفرمایید دراین مجموعه چه امکاناتی وجود دارد و نابینایان چه ورزشهایی را می توانند در این مجموعه انجام دهند .
گلبال که ورزش اصلی و تخصصی نابینایان است ، فوتسال ، شطرنج ، بدنسازی و آمادگی جسمانی ، دوومیدانی ، شودان ( ورزش تفریحی و مفرح نابینایان ) درحال حاضر دراین مجموعه انجام می شود.
به زودی و با تکمیل زمین فوتبال چمن مصنوعی ویژه نابینایان که با استفاده از آخرین استانداردهای روز دنیا در حال آماده سازی است تمرینات و مسابقات فوتبال نابینایان هم دراین مجموعه انجام می شود.
جناب حدادیان برای بنده و خوانندگان این ویژه نامه جالب است که بدانیم نابینایان چگونه فوتبال بازی می کنند ، لطفاً دراین خصوص قدری توضیح دهید.
اجازه بدهید در ابتدا عرض  کنم که زمین چمن مصنوعی فوتبال نابینایان که توسط هیئت دراین مجموعه در حال آماده سازی است بی نظیر ترین زمین چمن مصنوعی ویژه فوتبال نابینایان در کل ایران است که انشاءالله بزودی به بهره برداری خواهد رسید ، و تاکنون بالغ بر دو میلیارد ریال برای آماده سازی این زمین هزینه شده است اما درخصوص فوتبال نابینایان باید عرض کنم که این ورزش جذاب و مفرح در قالب تیم های  5 و 7 نفره برگزار می شود با همان قوانین و مقررات فوتبال عادی با این تفاوت که ابعاد زمین فوتبال نابینایان کوچکتر است و علاوه بر دارا بودن تمامی شرایط یک زمین فوتبال ، بدلیل محدودیت جسمی ورزشکاران یک سری ویژگیهای خاص ایمنی نیز در آن رعایت شده است ، ورزشکاران فوتبالیست نابینا چه در تیم های 5 نفره و چه در تیم های 7 نفره تماماً باید نابینا و کم بینا باشند و در زمان بازی الزاماً از چشم بند هم استفاده می کنند ، توپ فوتبال زنگوله دار نیز در جهت یابی مسیر توپ به آنان کمک می کند . اما درواز بان طبق قانون باید از افراد بینای فوتبالی نیمه حرفه ای به بالا باشد.
در صورت امکان و برای آشنا شدن هرچه بیشتر خوانندگان بویژه ورزش دوستان از موفقیتهای ورزشکاران نابینا بگوئید.
در طول سال 91 ورزشکاران نابینا در رشته های مختلف در سطح کشور و جهانی خوش درخشیدند که  می توان به قهرمانی در مسابقات گلبال کشور در دو رده سنی نوجوانان و جوانان ( گروه خانمها )
نایب قهرمانی در مسابقات گلبال کشور در دو رده سنی نوجوانان و جوانان ( گروه آقایان )
کسب مقام سوم مسابقات فوتبال 5 نفره نابینایان کشور
کسب مقام سوم مسابقات جودوی قهرمانی کشور نابینایان
راه یابی تیم گلبال بزرگسالان کرمان ازدسته دوم به لیک دسته اول کشور
نایب قهرمانی در مسابقات گلبال بانوان قاره آسیا با حضور ورزشکار نابینای کرمانی فاطمه تیرگری
حضور یک خانم گلبالیست نابینا از استان کرمان در تیم ملی گلبال جوانان ایران
حضور سجاد سعید دیگر گلبالیست کرمانی در تیم ملی جوانان کشور
و حضور خلیل شهریار نسب ، گلبالیست نابینای با آتیه کرمانی در تیم ملی گلبال بزرگسالان کشور
عضویت فوتبالیست نابینای کرمانی صادق رحیمی در تیم ملی فوتبال 5 نفره ایران از جمله افتخارات کسب شده توسط ورزشکاران نابینای کرمانی در سال 91 بوده است .
در کنار این موفقیتها هیئت ورزشهای نابینایان و کم بینایان استان طی سال 91 اقدام به برگزاری مسابقات مختلف از جمله مسابقه دوچرخه سواری ویژه نابینایان درشهرهای بم و سیرجان ، برگزاری لیگ استانی گلبال برای نخستین مرتبه با عنوان جام پیشکسوت عیسی صوفی آبادی در گروه آقایان ، برگزاری اولین دوره مسابقات فوتبال 5 نفره نابینایان استان ، برگزاری مسابقات گلبال قهرمانی کشور اقایان در سیرجان نموده است و تمرینات مختلف ورزشی ورزشکاران نابینا به طور منظم و زیر نظر مربیان مجرب در این مجموعه برگزار می شود و تمرینات تیم شنای آقایان و خانمهای نابینای نیز در یکی از استخرهای سطح شهر در حال برگزار است از طرفی با فعال سازی هیئتهای ورزشی شهرستان های استان بستر لازم جهت تمرینات و فعالیت های ورزشی نابینایان شهرستانی با توجه به امکانات موجود شهرستان ها فراهم شده است .
اقای حدادیان درحال حاضر چه تعداد ورزشکار نابینا در هیئت ورزشی دارید ؟
براساس آمار ورزشکاران بیمه شده ورزشی که ملاک ارزیابی فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان است تعداد 450 ورزشکار اقا و خانم را سازماندهی کرده ایم و نیز بدانیم که ما دراین هیئت علاوه بر انجام فعالیتهای ورزشی به صورت تقریباً مستمر ورزشکاران نابینا را مورد حمایتهای مالی نیز قرار داده ایم و در کنار پرداختن به امور ورزشی از انجام کارهای فرهنگی نیز غافل نبودیم و در طول سال برنامه های مختلف فرهنگی در قالب اردوهای فرهنگی ورزشی برای اعضای تیم ها و ورزشکاران تدارک دیده ام.
منابع در آمدی هیئت از کجا تامین می شود؟
هیئت ورزشهای نابینایان و کم بینایان هم مثل دیگر هیئتهای فعال استان اعتبار خود را کم یا زیاد از اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون مربوطه تامین می کند که این اعتبار جوابگوی نیاز ورزشکاران نابینا وکم بینا نیست و اگر نبود کمک و یاری اداره کل بهزیستی استان واقعاً ما دچار مشکل بودیم .
به همین دلیل اگر اجازه بفرمائید از فرصت ایجاد شده استفاده کنم و از خیرین ، موسسات نیکوکاری و صاحبان صنایع دعوت کنم تا با حضور درمجموعه ورزشی نابینایان و دیدن فعالیت این ورزشکاران از طریق کمک های مالی مستقیم به هیئت یا تحت حمایت قرار دادن تیم های ورزشی نابینایان ما را دراین راستا کمک کنند.
آقای حدادیان در پایان اگر صحیت خاصی دارید بفرمائید؟
من یک بار دیگر از مردم نیکوکار ، موسسات خیریه و صاحبان صنایع دعوت می کنم تا با حضور در هیئت ورزشی نابینایان دست ما را برای حمایت بیشتر از ورزشکاران نابینا بگیرند و با قبول هزینه های تیم های ورزشی نابینایان در راستای توانمند سازی ایشان کمک کنند و تشکر و قدردانی بکنم از عزیزانی که ما را در این مدت یاری کردند از جمله آقای  نجار استاندار محترم کرمان ، دکتر عباسی مدیرکل جوان و پر تلاش  بهزیستی استان کرمان ، آقای فولادی مدیر کل محترم ورزش و جوانان ، آقای مهرشاد معاون محترم توسعه مدیریت استانداری ، آقای سعیدی فرماندار کرمان ، مجموعه مدیران موسسه خیریه موالموحدین ، اصحاب رسانه و خبرنگاران عزیز و هیئتهای ورزشی همکاری که در زمان برگزاری مسابقات ورزشی نابینایان با حسن نیت کامل ما را همراهی کردند.