رئیس بهزیستی شهرستان منوجان گفت: به منظور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در زمینه اصلاح الگوی غذایی کمپین” 1،2،3 غذای سالم ” در منوجان راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان از منوجان، مرتضی نمدادی در حاشیه راه اندازی این کمپین اظهار داشت: یک رژیم غذایی مناسب و متعادل از مهمترین نکات برای یک کودک در حال رشد است .

وی با بیان اینکه کودکان به مواد مغذی بالاتری نیاز دارند که متفاوت از بزرگسالان است تصریح کرد: شیوه زندگی و شرایط کاری والدین موجب شده که زمان مناسبی برای تغذیه سالم کودکان وجود نداشته باشد.

رئیس بهزیستی شهرستان منوجان خاطرنشان کرد: این کمپین به منظور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در زمینه اصلاح الگوی غذایی و کاهش مصرف قند، نمک و چربی که مهم‌ترین عوامل ابتلا به سرطان دیابت و بیماری های قلبی عروقی است برگزار شد.

وی از برگزاری جشنواره غذای سالم و مسابقه نقاشی غذای سالم برای برای مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی این شهرستان خبرداد.

فخری عسکرپور کارشناس تغذیه مرکز بهداشت منوجان  نیز اظهار داشت: الگوی صحیح تغذیه کودکان در مهدها و اینکه مربیان مهدها در تهیه  غذای کودکان از نمک کم و چربی کم استفاده کنند و استفاده از غذاهای حاوی سبزیجات را در الگوی تغذیه ای مد نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه نقش خانواده در تغذیه کلیدی است، تصریح کرد: غذای سالم و به عبارت بهتر تغذیه سالم یکی از مهم‌ترین و شاید اساسی‌ترین راه دستیابی به سلامت جسم است.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت منوجان خاطرنشان کرد: میوه‎ها و سبزی‎ها دو جز بسیار مهم از گروه‎های اصلی غذایی هستند بر این اساس هر فرد برای سالم ماندن باید روزی دو تا چهار واحد میوه و سبزی مصرف کند.