رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه افزایش مستمری مددجویان زیرپوشش بهزیستی در سال 96 به 3.4 برابر افزایش یافته است، گفت: براساس قانون ماده 79  برنامه ششم توسعه؛ بین 10 تا 14 درصد افزایش مستمری مددجویان را در سالجاری خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان، انوشیروان محسنی بندپی در سفر به سیرجان از روند پیشرفت ساخت سالن چند منظوره ورزشی معلولان این شهرستان بازدید کرد و افزود:این مجموعه با همت موسسات و بنگاه‌های اقتصادی شهرستان وهمکاری بهزیستی در آستانه بهره‌برداری است که امیدواریم در آینده نزدیک به اتمام برسد.

وی گفت: استفاده از چنین مجموعه‌هایی می‌توانند  روند توانبخشی معلولان را تسریع ببخشید.

رئیس سازمان بهزیستی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر وضعیت بودجه بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: استان کرمان دارای ظرفیت‌ها و مشکلات خاصی است ودر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده ،برنامه‌های جامعی به منظور پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها طراحی شده که ماده 75 قانون برنامه ششم توسعه در زمینه پیشگیری از معلولیت‌ها از  استان کرمان عملیاتی و آغاز شد.

محسنی بند‌پی کیفیت‌بخشی به خدمات و استاندارد سازی فضای فیزیکی را از دیگر اقدامات سازمان بهزیستی عنوان کرد و گفت:  احداث چنین مجموعه‌هایی  روند توانبخشی و  و توانمندسازی معلولان را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت‌‌های سازمان‌های مردم نهاد را از دیگر برنامه‌های سازمان دانست و افزود: این سازمان‌ها به عنوان شرکای ما هستند که حمایت آن‌ها شرایطی را برای ما فراهم می کند که بتوانیم کیفیت خدمت‌گزاری را افزایش دهیم.

‌رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه افزایش مستمری مددجویان زیرپوشش بهزیستی در سال 96 به 3.4 برابر افزایش یافته است، گفت: براساس قانون ماده 79  برنامه ششم توسعه؛ بین 10 تا 14 درصد افزایش مستمری مددجویان را در سالجاری خواهیم داشت.

وی  تصریح کرد: برای کاهش فقر مطلق و کسانی که پشت نوبت هستند شرایطی فراهم می‌شود که به مرور وارد پوشش خدمات تخصصی و خدمات مستمر قرار بگیرند و سیاست بهزیستی توانمندسازی است تا آن‌ها از چرخه حمایت‌های نقدی و مستمری خارج شوند.

انتهای پیام/