شهباز حسن پور نماینده مردم شهرستان های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با حضور در داراه کل بهزیستی استان کرمان  با مدیر کل و اعضاء شورای معاونین بهزیستی استان کرمان دیدار و گفت و گو کرد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان شهباز حسن پور نماینده مردم شهرستان های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته بهزیستی و تقدیر از خدمات انجام شده گفت : با توجه به  سرانه های بالاتر از میانگین کشور در شهرستان سیرجان در بخش های مختلف خدمت رسانی به مردم در یک عزم منطقه ای و محلی تمامی امکانات شهرستان های بردسیر و سیرجان برای فراهم کردن شرایط بهتر زیستن بسیج می شود.

حسن پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات کاهش فقر مطلق در بین مردم بیان کرد  : با فراهم کردن زمینه های اشتغال و سرپناه مناسب می توان فقر مطلق را کاهش داد.

وی با بیان اینکه برتری سرانه های خدمت رسانی به مردم سیرجان و بردسیر همچنان از سطح کشور بالاتر خواهد بود افزود: تمامی امکانات شهرستان های بردسیر و سیرجان برای توانمند سازی و استقلال 10% گروه های هدف تحت حمایت بهزیستی بسیج می شود.

در ادامه این دیدار در زمینه اشتغال و تامین مسکن مددجویان و معلولین تحت حمایت و تکمیل پروژه های آب درمانی و توانبخشی تصمیم گیری شد.

عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی در دیدار با شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر درمجلس شورای اسلامی با تشریح خدمات بهزیستی در پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی اظهار داشت :  بهزیستی برای اجرای برنامه ها و طرح های پیشگیرانه بیش از اعتبار به اختیار ونیاز دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مواد قانون برنامه ششم توسعه به برنامه پیشگیرانه و سلامت محور بر بهزیستی تکلیف شده ، گفت : در بسیاری از این مواد قانونی به ویژه ماده 75 موانع اجرایی مانع تحقیق این ماده قانونی در پیشگیری از معلولیت ها می شود .

صادق زاده با اشاره به عدم همکاری های بین بخشی و شکل گیری موانع اجرایی از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درخواست نمود ضمانت اجرایی ماده و تبصره های قانونی پیش بینی و به وزارتخانه و سازمان ها ابلاغ شود.