رئیس بهزیستی بافت گفت: کمپین ” 1،2،3 غذای سالم” به منظور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در زمینه اصلاح الگوی غذایی و کاهش مصرف قند، نمک و چربی که مهم‌ترین عوامل ابتلا به سرطان دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی است در شهرستان بافت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان از بافت، کمپین “123 غذای سالم” با حضور مربیان و مدیران مهدهای کودک و مراکز شبانه‌روزی راه‌اندازی شود.  

الهام خالویی رئیس بهزیستی شهرستان بافت در آئین راه‌اندازی این کمپین اظهار داشت: نقش مربیان مهدهای کودک و مراکز شبانه‌روزی  به عنوان جانشین والدین در آموزش تغذیه فرزندان حائز اهمیت است.

وی  اصلاح تغذیه کودکان را تضمین‌کننده زندگی سالم در آینده آن‌ها دانست و گفت: ذائقه کودکان ومعرفی غذای سالم، اهمیت صبحانه برای افزایش حافظه؛ محدود کردن نمک و قند وچربی در وعده غذایی کودکان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

رئیس بهزیستی شهرستان بافت خاطرنشان کرد: این کمپین به منظور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در زمینه اصلاح الگوی غذایی و کاهش مصرف قند، نمک و چربی که مهم‌ترین عوامل ابتلا به سرطان دیابت و بیماری های قلبی عروقی است برگزار شد.

 

انتهای پیام/