پایگاه خدمات اورژانس اجتماعی (123) در شهرستان راور به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان راور راه اندازی شد.
این پایگاه با هدف ارائه خدمات به گروههایی چون همسران آزار دیده کودکان آزار دیده ، زوجین متقاضی طلاق ، کودکان کار و خیابانی ، زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی ، افرادی که اقدام به خودکشی و یا قصد خودکشی دارند ، مبتلایان به اختلال هویت جنسی ، دختران و پسران فراری از منزل و سایر مواردی که در شرایط بحرانی قرار می گیرند ، فعالیت می نماید.
درمراسم افتتاح این پایگاه که باحضور دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای  اسلامی ، صادق زاده مدیرکل بهزیستی و مسئولین محلی شهرستان راور برگزار شد ، دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت : خدماتی که امروز اورژانس اجتماعی ارائه می دهد مقابله با تهدیدهایی اجتماعی است که خانواده ها را مورد تهدید جدی قرار داده است .

وی توجه به مسائل پیشگیرانه و ارائه آموزشهای لازم به عموم جامعه را از موارد مهمی دانست که با انجام آنها به سمت جامعه ای سالم و کاهش آسیب های اجتماعی پیش برد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از نهادهایی چون بهزیستی ، آموزش و پرورش و دانشگاهها خواست آموزشهای لازم را به اقشار مختلف ارائه نمایند تا با صرف هزینه های کم پیشگیری از پرداخت هزینه های سنگین درمان در آینده جلوگیری شود.
دراین مراسم مدیرکل بهزیستی گزارشی از روند شکل گیری اورژانس اجتماعی در این شهرستان ارائه نموده و گفت : باتوجه به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه و به منظور کنترل و کاهش این آسیب ها اورژانس اجتماعی در سطح شهرستان راور فعال شده است .
وی با تاکید براینکه توجه به سلامت روان جامعه از موارد مهمی است که باید بدان اهمیت داد ، افزود: اصلی ترین راه برای مقابله با آسیب های اجتماعی فرهنگ سازی و مشارکت همه افراد جامعه است که درصورت عدم وجود چنین نگاهی نمی توان قدمهای مثبت و اثر گذاری برداشت .
مدیرکل بهزیستی ایجاد مراکز فوریت های اجتماعی را راهی دیگر برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی بر شمرد و افزود: باید تفکر پیشگیرانه را توسعه دهیم و با همراهی تمامی دستگاهها درراستای پیشگیری از آسیب های پر خطر جامعه بلحاظ کمی و کیفی اقدام نمود.
گفتنی است پایگاه خدمات اورژانس اجتماعی (123) با ارائه خدمات مددکاری ، روانشناسی و پرستاری به مراجعین به منظور توانمندسازی مددجویان نیز خدمات ویژه ارائه می نماید.