صد و بیست و نه دوره آموزشی طی سال 1391 در بهزیستی کرمان برگزار و  تعداد 2362 نفر از پرسنل و مرتبطین با بهزیستی از این دوره های آموزشی بهره مند شده اند به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دکتر رضا عباسی مدیر کل بهزیستی با بیان مطلب فوق در جلسه کمیته آموزش بهزیستی گفت : انجام پژوهش و تحقیقات علمی و ارائه خدمات و انجام فعالیتهای آموزش ضمن خدمت تخصصی در دستگاههای اجرایی بویژه نهادهای حمایتی ، اجتماعی با هدف به روز آوری دانش پرسنل و دست یابی به نتایج روشن علمی جهت تدوین برنامه و بسته های اثر بخش خدماتی ، از ضروریات انکار ناپذیر است .

وی افزود : هرگاه انسانها خود را بی نیاز از دریافت آموزش بدانند و در جهت ارتقاء علم و آگاهی خود و به روز آوری داشته های خود اقدام نکنند ، مطمئناٌ در سراشیبی رکود فکری قدم گذاشته اند.

دکتر عباسی ، سازمانهای پویا و فعال در عرصه های خدمت رسانی را سازمانهایی عنوان کرد  که بستر را برای همگامی و همراهی پرسنل خود با قطار پر سرعت علوم و فنون جدید فراهم نمایند.

مدیرکل بهزیستی گفت : هرگاه نتوانیم سرعت خود را با سرعت پیشرفت علم و دانش نزدیک و هماهنگ نمائیم ، ناخواسته در ارائه خدمت به جامعه هدف خود در تمامی ماموریتهای تعیین شده از جمله مددکاری ، مشاوره ، پیشگیری ، توانمند سازی ، توانبخشی و… ناکام خواهیم ماند.
دکتر عباسی گفت : با این نگاه و باور همسو با سیاستهای سازمان بهزیستی کشور و با لحاظ نمودن شرایط بومی و منطقه ای خود ، در سال جدید نیز با استفاده از توان کارشناسان مجرب و خبره فعال در بهزیستی و بهره گیری از توان علمی دو مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی در شهرهای بم و کرمان و فعالیتهای واحد آموزش بهزیستی برنامه های مدونی را درراستای ارائه خدمات آموزش تخصصی به پرسنل خود و فعالان بخشهای تحت نظارت تدارک دیده ایم .
برپایه این خبر در ادامه این جلسه ، سیاوش آشتیانی رئیس اداره فن آوری اطلاعات ، ارتباطات و تحول اداری بهزیستی گزارشی از فعالیتهای سال 91 واحد آموزش بهزیستی ارائه کرد.