کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور از رشد 13 درصدی اعتبارات کل سازمان بهزیستی در سال 96 خبرداد و گفت: اعتبارات در حوزه توانبخشی به علت نیازهای متنوع و خاص معلولان 18 درصد رشد خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، سیامک رسایی امروز همایش علمی- کاربردی مدیران ستادی و کارشناسان بودجه بهزیستی استان‌های سراسر کشور به میزبانی کرمان با بیان اینکه بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد در حقیقت یک مرحله خاصی از نظام بودجه‌ریزی و تحولات رخ داده است اظهار داشت: بودجه‌ریزی شامل بودجه‌ریزی کنترلی، برنامه‌ریزی و مبتنی برعملکرد است.

وی با اشاره به تعریف بودجه در برنامه مالی یک سال دولت، افزود: بودجه‌ریزی برای تحقق اهداف و با توجه به سیاست‌های پیش‌بینی شده انجام می‌شود اما بودجه‌ریزی مبنتی برعملکرد روش مناسب‌تری است  زیرا هزینه‌های آن از قبل پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص اعتبارات در زمینه مناسب‌سازی محیط زندگی معلولان ضایعه نخاعی و ترمیم اندا‌م‌های مصنوعی را جدیدترین پیش بینی‌ها در بودجه سال آینده بهزیستی عنوان کرد .

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال آینده اعتباراتی برای مناسب‌سازی محیط زندگی 50 درصد افراد ضایعه نخاعی در سطح کشور تخصیص یابد تا آن‌‌ها از شرایط یک زندگی عادی برخودار شوند.

کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه اعتبارات کل سازمان بهزیستی 13 درصد رشد اما در برنامه توانبخشی به علت نیازهای متنوع و خاص معلولان 18 درصد رشد داشته‌ایم، گفت: 6 هزار و 500 کودک خیابانی در مراکز کشور نگهداری می‌شود که به نسبت افزایش این کودکان در سال جدید سرانه هزینه خدمات آن‌ها افزایش خواهد داشت.

 

انتهای پیام/