یکصد و 35 نفر از مددجویان تحت پوشش اداره کل  بهزیستی استان کرمان ظهر امروز با بدرقه معاون استاندار، مدیر کل بهزیستی استان کرمان و جمعی دیگر از مسئولین بهزیستی و خانواده های مددجویان از محل فرودگاه بین المللی کرمان، عازم مشهد مقدس شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، در ابتدای این مراسم، کریم مهرشاد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان ضمن قدردانی از این حرکت فرهنگی اداره کل بهزیستی، گفت: یکی از فعالیتهایی که ضروری است برای جامعه تحت پوشش سازمانهای حمایتی از جمله بهزیستی در اولویت قرار گیرد، فرهنگ سازی در زمینه حفظ و ترویج فرهنگ و سنتهای اصیل دینی و مذهبی است.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین کارها برای افزایش معنویت در جامعه انجام سفرهای زیارتی است، افزود: بهزیستی استان کرمان با اعزام مددجویان تحت پوشش خود به این سفر زیارتی اقدام بسیار خوبی انجام داده که جای قدردانی و تقدیر ویژه دارد.
مهرشاد ادامه داد: زیارت امام رضا (ع) یک توفیق است که نصیب هر کس که می شود، قطعاً نتیجه اعمال نیک و خیر همان فرد بوده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کرمان تصریح کرد: یکی از اقشار جامعه که کمتر امکان سفر آنها به اماکن زیارتی و حرم مطهر معصومین (ع) فراهم می شود، خانواده بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که خوشبختانه دستگاههای حمایتی،  اسباب زیارت این افراد را فراهم می کنند.
وی در ادامه، با بیان اینکه  این حرکت فرهنگی و مذهبی در ارتقای هر چه بیشتر شخصیت فرهنگی و معنوی افراد تاثیر گذار است،گفت: از کلیه خیرین و نیکوکاران تقاضا می شود در زمینه اعزام مددجویان بهزیستی به سفرهای زیارتی به این نهاد کمک کنند تا این افراد بتوانند از برکات این سفرها بهره مند شوند.
در ادامه مراسم بدرقه این مددجویان، دکتر رضا عباسی، مدیر کل بهزیستی استان کرمان،  با بیان اینکه این افراد برای اولین بار بوده که به زیارت امام رضا (ع) می روند، اظهار داشت: در زمینه انجام سفرهای فرهنگی و زیارتی ویژه مددجویان،  سهمیه استان کرمان در سال جاری، 400 نفر تعیین شده که در گام اول 135 نفر از آنها  به طور کاملا رایگان و با هزینه بهزیستی ظهر  امروز به این سفر اعزام شدند.
وی افزود: از این تعداد 45 نفر مددجوی حوزه توانبخشی و 90 نفر  نیز مددجوی حوزه اجتماعی می باشند.
وی از اقامت مددجویان بهزیستی کرمان در یکی از  بهترین هتل های سه ستاره شهر مشهد نیز خبر داد و گفت: طبق برنامه ای که در نظر گرفته ایم، باقیمانده سهمیه در نظر گرفته شده هم تا شهریورماه جاری به این سفر زیارتی اعزام خواهند شد و در حال  رایزنی برای افزایش سهمیه هستیم .
وی همچنین گفت: در سال 91تعدادی از مددجویان تحت پوشش بهزیستی کرمان به سفر کربلا اعزام خواهند شد.
مدیر کل بهزیستی استان کرمان انجام چنین فعالیتهایی را خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: اقدامات فرهنگی خاص مددجویان همسو با تاکیدات رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی که به انجام فعالیتهای فرهنگی و مذهبی  در کشور نگاهی ویژه دارند و رویکردهای فرهنگی دولت محترم با هدف پاسخ به نیازهای معنوی مددجویان صورت می گیرد.
دکتر عباسی ادامه داد: زمانی که در جامعه صحبت از دستگاههای حمایتی از جمله بهزیستی می شود، بیشتر افراد وجه مالی و حمایتهای اقتصادی این دستگاهها را مدنظر قرار می دهند و این
در حالی که بخش زیادی از خدمات سازمان بهزیستی کشور توجه به بصیرت فرهنگی است.
مدیر کل بهزیستی استان کرمان  گفت: در همین راستا، در کنار توجه به توانمندسازی مددجویان و خانواده های آنان در زمینه های اقتصادی، توانمندسازی این افراد در عرصه های اجتماعی و فرهنگی نیز مد نظر ما بوده است.
دکتر عباسی اذعان داشت: یکی از مصادیق این توانمندسازی اعزام مددجویان بهزیستی به اماکن متبرکه و زیارت عتبات عالیات و بهره مندی از برکات این نوع سفرها در زندگی روزمره ایشان است.
وی گفت: توجه به مسایل مذهبی و زیارت حرم مطهر ائمه اطهار (ع) در پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی، روانی و فرهنگی بسیار موثر خواهد بود.
دکتر عباسی در ادامه، به اجرای طرح آفتاب در سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد و افزود: آن گونه که مقرر شده در انتهای اجرای این طرح، کلیه اعضای جامعه هدف بهزیستی به سفرهای زیارتی مشرف خواهند شد.
مدیر کل بهزیستی استان کرمان  به انجام سفرهای زیارتی ویژه مددجویان بهزیستی استان کرمان در سال گذشته نیز اشاره کرد و بیان داشت: در سال گذشته سه هزار و 5 نفر از مددجویان به اردوهای فرهنگی و مذهبی اعزام شدند که از این تعداد یکهزار و 110 نفر در حوزه توانبخشی و مابقی نیز فرزندان شبه خانواده، ایتام و زنان سرپرست خانوار بوده اند.
دکتر عباسی از اعزام 180 نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی کرمان به کربلای معلی نیز طی سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد 76 نفر  مددجوی حوزه توانبخشی و 64 نفر مددجوی حوزه اجتماعی و مابقی از پرسنل بهزیستی بوده اند.
وی تصریح کرد: تلاش می کنیم تا سهمیه استان کرمان را در خصوص این اردوهای فرهنگی و مذهبی افزایش دهیم که خوشبختانه در این خصوص تعامل بسیار خوبی بین بهزیستی استان کرمان و سازمان بهزیستی کشور وجود دارد.
وی در پایان از حمایت استانداری کرمان و همچنین مدیر کل فرودگاههای استان  کرمان، عوامل نیروی انتظامی و سپاه حفاظت مستقر در فرودگاه که در اجرای این اردوی فرهنگی و مذهبی با بهزیستی همکاری صمیمانه داشته اند، تشکر و قدردانی کرد.