معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور از راه‌اندازی 140 اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50هزار جمعیت در سطح کشور در سالجاری خبرداد و گفت: نخستین مورد آن در شهرستان ریگان راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، با حضور معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان و جمعی از مسئولان شهرستانی اورژانس اجتماعی شهرستان ریگان افتتاح شد.

حبیب‌الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور در آیئن افتتاح اورژانس اجتماعی شهرستان ریگان از وجود بیش از 200 اورژانس اجتماعی در سطح کشور خبرداد و افزود: اورژانس اجتماعی یک بخشی از بسته پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی است.

وی تصریح کرد: توسعه اورژانس‌های اجتماعی در سطح کشور یکی از اقداماتی است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور از راه‌اندازی 140 اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50هزار جمعیت در سطح کشور در سالجاری خبرداد و گفت: نخستین مورد آن در شهرستان ریگان بود که امروز راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه اورژانس اجتماعی یعنی پیشگیری و مداخله اولیه برای آسیب‌های اجتماعی است گفت: اگر به همراه اورژانس اجتماعی خدمات پیشگیرانه انجام شود؛ تأثیرگذاری بیشتری  در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور تصریح کرد: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیاز به همکاری بین‌بخشی دستگاه‌های اجرایی است که نقش رسانه‌ها در این میان بسیار تأثیردارد.

مسعودی فرید خاطرنشان کرد: علاوه بر بهزیستی؛ آموزش و پرورش نیز در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی در جامعه دارد.

 

انتهای پیام/