به مناسبت هفته بهزیستی جلسه دیدار رئیس کل دادگستری و دادستان با مدیر کل و اعضاء شورای معاونین بهزیستی  استان کرمان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان : یداله موحد رئیس کل دادگستری کرمان در این دیدار با تبریک هفته بهزیستی بیان کرد : سازمان بهزیستی با ظرفیت های علمی و توانمندی های کارشناسان خود در حوزه های مختلف پشتوانه موثری برای رفع آسیب های اجتماعی و بهبود کیفیت زندگی مردم می باشد .

 وی با تشریح برخی از وجوه مشترک کاری بین  دادگستری و بهزیستی گفت : تعاملات خوب و سازنده بهزیستی با دادگستری در موضوعی چون انجام مشاوره های طلاق به سازش وکاهش طلاق منجر شده است .

 رئیس کل دادگستری استان کرمان با ذکر این که دغدغه بهزیستی رفع آسیب های اجتماعی است اظهار داشت : با توجه به ماهیت تخصصی خدمات بهزیستی ، واگذاری کمپ ماده 16 به بهزیستی تصمیم درستی است که به ارتقاء کیفیت خدمات منجر می شود .

 موحد وجود شبکه های ماهواره ای – شبکه های اجتماعی در فضای مجازی – صنعتی شدن زندگی بشر – مهاجرت – حاشیه نشینی و گرفتاری در بند روزمرگی های زندگی را از جمله دلائل ایجاد شکاف بین نسل ها وخانواده دانست و افزود : روش های آگاهسازی و اطلاع رسانی  و نفوذ برنامه های پیشگیرانه در سطوح مختلف جامعه می تواند به رفع آسیب های اجتماعی کمک کند.

 عباس صادق زاده  در این دیدار با بیان اینکه مسئولین استان کرمان همراه با اهداف و رویکرد های اجتماعی گام بر می دارند گفت : امسال در برنامه ششم توسعه ، یک سری وظایف و ماموریت های  تخصصی بر عهده سازمان بهزیستی گذاشته شده است که وظیفه و رسالت کارکنان این سازمان را سخت تر می کند .

 وی اظهار داشت : سازمان ها باید با برنامه و رویکرد های اجتماع محور در موضوعات جامعه ورود  پیدا کنند و در قبال مشکلات و مسائل افراد جامعه و اجتماع مسئول باشند.

 وی با اشاره به نبود دانش و مهارت زندگی در بین خانواده ها بیان کرد : با علل یابی طلاق و بررسی و شناسایی دلائل از هم گسیختگی خانواده ها با آموزش و آگاهی دهی به زوج های جوان از از اختلافات خانوادگی و رشد کاهش طلاق پیشگیری می شود .

 عباس صادق زاده با اشاره به نگاه مثبت دستگاه قضا به سازمان بهزیستی عنوان کرد : این نگاه می تواند در جهت پیشبرد تحقق ماموریت های سازمان بهزیستی از جمله کاهش آسیب های اجتماعی و رفع دغدغه های خانواده ها موثر واقع شود .