مدیرکل بهزیستی استان کرمان از وجود 2هزار و 600 پایگاه های بینایی سنجی در سطح استان خبرداد و  گفت: 160هزار کودک کرمانی در طرح پیشگیری از تنبلی چشم سنجش می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، عباس صادق زاد در حاشیه آغاز به کار طرح پیشگیری از تنبلی چشم( آمبلیوپی)  با اشاره به اینکه این طرح به منظور پیشگیری از کودکانی که مستعد نابینایی، کم بینایی و یا عیوب  ساختمانی چشم هستند اجرا می شود افزود: در اجرای این طرح کودکان سه تا 6 سال شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه هر ساله با اجرای این طرح بسیاری از کودکانی که خطر بالای نابینایی را داشته اند با هزینه پایینی  شناسایی می شوند گفت:  طرح پیشگیری از تنبلی چشم از از اول آبان تا 30 آذرماه سالجاری در 2 هزار و 600 پایگاه موقت اجرایی می شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه حدود 10 هزار کارشناس در این طرح همکاری دارند گفت: همچنین این طرح در  104پایگاه دائم تا پایان سالجاری اجرایی می شود.

صادق زاده تصریح کرد: پایگاه های موقت در مدارس پیش دبستانی، مهدهای کودک، خانه های بهداشت روستاها و همه فضاهایی که امکان استقرار پایگاه وجود داشته فعال شده است.

وی خواستار مشارکت خانواده ها در اجرای این طرح شد و افزود: پیشگیری از معلولیت، ناشنوایی و نابینایی یکی از  مسئولیت ها و ماموریت های اصلی است که سازمان بهزیستی برعهده دارد که این مهم را می توان با هزینه های پایین از قبیل اجرای این قبیل طرح ها تحقق بخشید.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان از وجود 360 هزار کودک سه تا 6 سال در سطح استان خبرداد و گفت:طی سال گذشته  120 هزار نفر مورد معاینات قرار گرفتند  که 2 هزار نفر به مراکز درمانی ارجاع داده شدند. 

انتهای پیام/