آئین افتتاحیه مهد کودک روستای عبدل آباد با حضور رئیس اداره بهزیستی شهرستان زرند ، شهردار ، حجت الاسلام و المسلمین ایزدی نماینده دفتر امام جمعه زرند و جمعی از اعضاء شورای روستائی عبدل آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از زرند محمد ابراهیمی رئیس بهزیستی زرند در این آئین به برنامه های این اداره در گسترش مهدهای کودک شهرستان در طی دوسال آینده اشاره کرد و گفت: در شهرستان زرند بالغ بر 25 مهد کودک وجود دارد که از این تعداد 15مهد در روستاها  و9 مهد شهری و 1 مهد در حومه این شهر در حال ارائه خدمت به کودکان می باشند.

ابراهیمی به تعداد 18هزار کودک زیر 6سال شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت : تنها 6 درصد از کودکان شهرستان زرند در مهدهای این شهر در حال آموزش و فراگیری اصول قبل از مدرسه  می باشند.

وی با اعلام اینکه هزار نفر از کودکان زیر 6 سال از خدمات مهدهای این اداره استفاده می کنند عنوان کرد : فراخوان افتتاح بیش از 18 مهد کودک دیگر به انجام رسیده است و این مهدها در مرحله دریافت جواز فعالیت می باشند.

 رئیس بهزیستی زرند توسعه کمی و کیفی مهدهای کودک، آموزش اصولی و مدرن و رشد همه جانبه شخصیت کودکان را از مهمترین اهداف این نهاد خدماتی دانست و افزود : یکی از دلایل کم بودن مکانهای آموزشی در روستاها و شهرستان زرند عدم وجود خانه های دارای استحکام بالا می باشد که این امر با توجه به زلزله خیز بودن شهرستان در اولویت کسب مجوز قرار دارند.

ابراهیمی توزیع غذای گرم به صورت روزانه در بین کودکان روستاها را از طرح های مهم این اداره دانست و گفت : برای اجرای این طرح و به ازای هر کودک سازمان بهزیستی 3هزار و پانصد تومان هزینه در نظر گرفته شده است.

ایشان با اشاره به توزیع غذای گرم به بیش از 418 کودک در مهدهای این شهرستان در سال گذشته عنوان کرد : پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 500نفر از کودکان از این امکانات استفاده نمایند.

گفتنی است اجرای برنامه های فرهنگی و شعر خوانی از دیگر بخشهای این مراسم بود.