مرکز مشاوره ژنتیک بهزیستی قلعه گنج با حضور رئیس مرکز توسعه وپیشگیری ،معاون امور اجتماعی ،معاون مدیر کل حوزه ریاست در امور استانها سازمان بهزیستی کشور ، رئیس بنیاد مستضعفان ،مدیر کل و معاونین بهزیستی استان کرمان افتتاح شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از قلعه گنج ، فرید براتی سده رئیس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی با بیان اینکه نرخ معلولیت ها در مناطق جنوب بالا می باشد عنوان کرد : اجرای طرح غربالگری و مشاوره به کاهش و پیشگیری از بروز معلولیت ها منجر می شود .

براتی سده با اشاره به نیت و اهداف بلند سازمان بهزیستی گفت : با تصویب اجباری شدن مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج در برنامه ششم توسعه ، نیازمند گسترش مراکز مشاوره و ژنتیک در کشور به ویژه  در مناطق کمتر توسعه یافته می باشیم .

معاون توسعه و پیشگیری با تاکید بر آگاه سازی مردم اظهار داشت : با تبیین اهمیت پیشگیری از معلولیت ها  و داشتن جامعه ای سالم و پویا باید آموزش های لازم در خصوص شیوه ها و روش های پیشگیری از معلولیت ها  را به افراد جامعه به ویژه مناطق کمتر برخوردار ارائه نماییم .

عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان با تقدیر و تشکر از افراد خیر که در راه اندازی مراکز مشاوره و ژنتیک این منطقه تعامل و همکاری داشتند عنوان کرد : در این مناطق به دلیل شرایط نامناسب بهداشتی ،ازدواج های سنتی و غیر کارشناسی شاهد آمار بالای معلولیت ها هستیم .

صادق زاده معلولیت زدایی را مهمترین هدف سازمان بهزیستی دانست و گفت : امیدواریم با اجرای طرح غربالگری ژنتیک و ارائه خدمات تخصصی به افراد جامعه شاهد کاهش آمار تولد نوزادان معلول باشیم .