اولین کارگاه آموزش اوتیسم به همت معاونت توانبخشی بهزیستی و با همکاری موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) ( مرکز بیماران خاص ) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دراین همایش یک روزه که با حضور مدیرکل بهزیستی و مدیر عامل موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) و دویست نفر از مدیران و مربیان مهدهای کودک و کارشناسان بهزیستی برگزار شد. شرکت کنندگان با مباحثی  درخصوص طرح غربالگری اختلالات اتیسم ویژه کودکان 2 تا 6 ساله ، اتیسم و علائم آن ، راههای شناسایی بموقع اتیسم ، نحوه مداخله و اقدام به درمان اتیسم و نحوه کار با کودکان مبتلا به اتیسم آشنا شدند .
برپایه این خبر در این کارگاه آموزشی دکتر رضا عباسی مدیرکل بهزیستی طی سخنانی گفت باتوجه به اجرای طرح غربالگری اختلالات اوتیسم در کودکان 2 تا 6 ساله سطح شهرستان کرمان طی ماههای آینده از سوی بهزیستی ،  آشنا شدن مدیران و مربیان  مهدهای کودک با علائم و نشانه های معلولیتها و نحوه برخورد و کار با این گروه از کودکان به ویژه آشنایی با علائم و نشانه های اختلالات اتیسم در کودکان از ضروریات است .
اعظم اسماعیلی معاون توانبخشی بهزیستی کرمان نیز در حاشیه این کارگاه آموزشی گفت : دومین کارگاه آموزشی اتیسم ویژه جمع دیگری از مدیران و مربیان مهدهای کودک شهرستان کرمان طی روزهای آینده برگزار می شود. وی افزود : تمامی کارشناسان دخیل در اجرای طرح غربالگری اختلالات اتیسم کودکان 2 تا 6 ساله شهرستان کرمان نیز با حضور در کارگاه آموزشی مستقل ، آموزشهای لازم و نحوه اجرای طرح را فرا گرفته اند.