جلسه هم اندیشی اشتغال با حضور  رئیس و کارشناسان اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان – روسای بهزیستی شهربابک -بردسیر -انار -کارشناسان  حوزه اشتغال بهزیستی استان کرمان – روسای ادارات جهاد و کشاورزی – میراث فرهنگی و صنایع دستی وفنی – حرفه ای در محل اداره بهزیستی رفسنجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از رفسنجان : محمود حیدری رئیس اداره بهزیستی رفسنجان با بیان اینکه فراهم کردن زمینه اشتغال مددجویان تحت حمایت بهزیستی با ارزش می باشد گفت : همه مددجویان حتی معلولین ذهنی می توانند از طرح های اشتغال زایی و تسهیلات سازمان بهزیستی استفاده کنند .

وی با اشاره به طرح های پشتیبان بیان کرد : کارفرمایان در حوزه های مختلف می توانند در قالب طرح های پشتیبان در صورت به کارگیری مددجویان سازمان بهزیستی به ازای هر نفر تسهیلات به مبلغ 20 میلیون تومان و همچنین پرداخت سهم بیمه کارفرما برخوردار شوند  .

شمسی دریایی کارشناس اشتغال بهزیستی استان کرمان  با تاکید بر ضرورت حضور تخصصی مددجویان در فضای کسب و کار اظهار داشت : مسئولین و سازمان هایی که حمایت از جامعه هدف را برعهده دارند  باید زمینه آموزش و  مصاحبه های تخصصی را برای مددجویان در دستور کار قرار دهند .

 حسین رضایی  رئیس اداره جهاد کشاورزی  رفسنجان با اشاره به تک محصولی بودن پسته در رفسنجان  بیان کرد : نیاز  به کشت محصولاتی مثل زرشک،زعفران،گل محمدی ،عناب ، گیاهان دارویی و … .. بیشتر احساس می شود و  کشت این موارد در بعضی از مناطق شهرستان هم توجیه اقتصادی خوبی داشته است .

ایشان گفت :تا کنون توانستیم 40 نوع گیاه داویی در رفسنجان کشت کنیم.و  همچنین جهاد کشاورزی  مجوزهای لازم را در زمینه مشاغلی مانند  گلخانه های کوچک،دامداری پرورش مرغ همچنین پرورش زنبور عسل را صادر می کند .

حسن حسینی رئیس اداره میرث فرهنگی –صنایع دستی و گردشگری با اعلام آمادگی  تعامل و همکاری با مجموعه بهزیستی عنوان کرد : مددجویان  جهت اشتغال  در زمینه صنایع دستی باید آموزش ببینند و تسهیلات دریافت کنند و همچنین در صورد مداومت در انجام کار و پذیرش شرایط  تامین اجتماعی می توانند تحت پوشش  بیمه تامین اجتماعی  باپرداخت  مبلغ ماهیانه 60 هزار تومان قرار گیرند .

 علی اکبر عبدالکریمی رئیس اداره فنی و حرفه ای رفسنجان با تشریح طرح احیا گران آبادی گفت :  با توجه به نیازسنجی شغلی که در روستاها انجام شد نیازهای آنان بررسی و اداره فنی و حرفه ای آموزش رایگان مددجویان را برای فعالیت های متعدد برعهده می گیرد .

انتهای پیام /