همایش سلامت و مسئولیت اجتماعی با حضور مشاور رئیس ومدیر کل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور ،مدیر کل و اعضاء شورای معاونین ،روسای بهزیستی شهرستان ها ،مددکاران ،روانشناسان و کارشناسان اجتماعی در محل سالن نشاط اداره کل بهزیستی کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان حسن موسوی چلک مشاور رئیس و مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سلامت اجتماعی در جامعه  مورد غفلت قرار گرفته است عنوان کرد : سازمان بهزیستی به عنوان متولی مسائل و سلامت اجتماعی با رویکردی پیشگیرانه و مداخله در بحران اقدام می نماید .

حسن موسوی چلک وضعیت طلاق در جامعه را اسف بار اعلام کرد و اظهار داشت : 23درصد از افراد جامعه دچار نوعی اختلالات روانی می باشند که این آمار نشان دهنده آسیب های جدی در جامعه است .

وی با اظهار تاسف از کاهش سن ارتکاب جرائم و شکسته شدن حریم خانواده  گفت : نبود گفت و گوهای عاطفی در خانواده ها و همچنین استفاده بیش از حد از شبکه های مجازی و اجتماعی میزان گفت وگو در خانواده از 15 دقیقه در روز هم کاهش یافته است .

موسوی چلک کودک آزاری را یکی از تلخ ترین مشکلات موجود در جامعه دانست و افزود : بروز چنین مشکلات و مسائلی در جامعه ناشی از جهل و فقر ارتباطی بین خانواده ها می باشد که منجر به بوجود آمدن چنین آسیب هایی در جامعه شده است .

ایشان جمعیت درگیر مواد مخدر را بیش از 4 میلیون عنوان کرد و گفت : مصرف مواد مخدر زمینه ساز بسیاری از معضلات و مشکلات در جامعه می باشد بنابراین باید در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برنامه و طرح های پیشگیرانه ارائه نمایم .