جلسه طرح ساماندهی  متکدیان به همت فرمانداری – بهزیستی-  شهرداری – نیروی انتظامی – موسسات خیریه – آموزش و پرورش و بهداشت شهرستان  رفسنجان با حضور مدیر کل و معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان در محل فرمانداری رفسنجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از رفسنجان : عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی کرمان با بیان اینکه مسائل  و مشکلات اجتماعی قابل کنترل می باشند گفت : تشریح مسائل اجتماعی برای مردم و راه اندازی برنامه های علمی برای  حمایت از آنان باعث کنترل آسیب های اجتماعی در سطح جامعه می شود .

عباس صادق زاده اظهار داشت  : عدم توجه به مسائل اجتماعی باعث بروز آسیب در جامعه می شود، به همین منظور وتاکید  مقام معظم رهبری بر ساماندهی آسیب های اجتماعی ،در برنامه ششم توسعه با دقت  به مسائل اجتماعی پرداخته شده است .

وی اقدامات انجام شده در  ساماندهی متکدیان در شهرستان رفسنجان را موفقیت آمیز خواند و گفت : این فعالیت می تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر شهرستان های استان باشد و در صورت ورود  افراد متخصص در این زمینه سازمان بهزیستی آماده ارائه کمک های مالی و یارانه ای در حد اعتبار مصوب می باشد

مدیر کل بهزیستی کرمان عنوان کرد : بهزیستی استان با شناسایی  و انتخاب محله های آسیب خیز در شهرستان ها به عنوان پایلوت با حضور کارشناسان متخصص و برگزاری کلاس های آموزشی توانسته محله های ناامن را به محله های امن با کمترین  آسیب اجتماعی تبدیل کند .

عباس بلندی معاون امور اجتماعی بهزیستی کرمان با تشریح خدمات حمایتی -اجتماعی سازمان بهزیستی بیان کرد : مسائل اجتماعی بسیار پیچیده و مهم می باشند  که حل  و فصل آن بدون هم فکری و برنامه ریزی دقیق امکان پذیر نیست .

ایشان  بیان کرد مسائل اقتصادی باعث بوجود آمدن مشکلات فرهنگی – اجتماعی می شود به همین منظور بهزیستی با داشتن کارشناسان متخصص در زمینه مشاوره – مهارت های زندگی و ……آماده تعامل و همکاری با سایر سازمان های متولی مسائل اجتماعی در زمینه  کاهش آسیب ها می باشد .

حمید ملانوری فرماندار رفسنجان با اشاره به ساماندهی  270 نفر از افراد معتاد ،خیابانی ،کودکان کار و متکدیان در این شهرستان عنوان کرد : هدف از اجرای این طرح   دستگیری افراد و برخورد پلیسی نیست .

فرماندار رفسنجان افزود : به منظور ساماندهی افراد آسیب دیده  و بازگشت آنان  به جامعه  سازمان های متولی مسائل اجتماعی  باید زمینه را برای پذیرش این افراد مهیا کنند  و برای انجام این طرح مردم از طریق رسانه ها هماهنگ و آگاه شوند .