سرپرست مشارکتهای مردمی بهزیستی استان کرمان گفت: در استان کرمان بیش از 3 هزار واحد مسکونی برای معلولین و مددجویان اختصاص داده شده که بیشترین همکاری متوجه  راه و شهرسازی و بنیاد مسکن داشته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، مهدي نخعی  امروز در نخستين نشست شورای مشارکت های مردمی بهزیستی استان کرمان كه در محل دفتر نمايندگي ولي فقيه در استان كرمان برگزار شد اظهار داشت: مسائلی در جامعه وجود دارد که همه استان ها را به شكلي درگیر کرده است و استان کرمان یکی از همین استان هاست که باوجود تعداد زیاد سازمان های مردم نهاد و تشکل های خیریه ای اما متاسفانه این موسسات به درست سازماندهی نشده اند که باید این تشکل ها با برنامه ریزی منطبق با نیازهای بومی و منطقه ای در مسیر درست قرار گیرند تا بتواند به کمک دولت بیایند.

وی افزود: در استان کرمان بیش از 3 هزار واحد مسکونی برای معلولین و مددجویان اختصاص داده شده که بیشترین همکاری متوجه  راه و شهرسازی و بنیاد مسکن داشته اند.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان کرمان مشکل موجود در تامین مسکن معلولین و مددجویان را نداشتن سهم آورده اول مددجویان به دلیل نداشتن منبع درآمد کافی عنوان کرد و گفت: 3هزار نفر افراد تحت حمایت در کرمان  داریم که هنور تامین جهیزیه ی آنان باقی مانده است.

نخعي بزرگترین مشکل معلولان در سطح استان را عدم مناسب سازی محیط عنوان کرد و گفت: مناسب سازی محیط چندین سال است که تصویب و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است اما متاسفانه مناسب سازی ها در ساخت و سازها رعایت نمی شود و  این در حالی است که جانبازان و معلولان زیادی در کرمان وجود دارند كه نيازمند محیط و فضاهای مناسب شهری هستند اما عدم مناسب سازی در جامعه موجب خارج نشدن این گروه از خانه و حضور در جامعه برای انجام فعالیت می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری می تواند با جدیت در زمينه مناسب سازي فضا براي سالمندان و افراد معلول نقش داشته باشد و تا زمانی که مناسب سازی در کار ساخت و ساز انجام نشده است پایان کار را به تعویق بیاندازد و اجازه ندهد بدون توجه به مناسب سازی کاری در جهت ساختمان سازی انجام شود.

سرپرست مشارکتهای بهزیستی استان کرمان همکاری بین صدا و سیما  و بهزیستی رایکی از مهم ترین زمینه های همکاری در جهت اطلاع رسانی نام برد و گفت: صدا و سیما می تواند نقش موثری در آگاهی مردم داشته باشد.  

نخعي خاطرنشان كرد: وجود دانشگاه های متعدد در استان و توان بسیار بالای علمی که در استان می بینیم زمینه ای را مهیا می کند که اساتید چند ساعتی از وقتشان را به مددجویان و افراد نیازمند در جهت ارائه خدمات فکری و پرورشی اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه بهزیستی استان کرمان در مسیربلوار اصلی شهر قرار گرفته است و نبودن پل علیرغم ارسال نامه ها و پیگیری های متعدد حادثه ساز شده است  اما هنوز اقدامی در این زمینه انجام نگرفته است خاطرنشان كرد: این در حالی است که هفته ای یک یا دو اتفاق برای مددجویان یا خانواده آن ها به جهت نبودن پل شکل می گیرد که هفته قبل هم مادر یکی از مددجویان به دلیل تصادف در جلوی اداره بهزیستی فوت شد.

انتهای پیام/