مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه 30 ایده جدید که می‌توانند برای تأمین رفاه اجتماعی جامعه اثرگذاری داشته باشد از سوی بهزیستی استان کرمان طراحی شده است؛ گفت:  همه این ایده‌ها در سطح استان کرمان در حال اجرا است و سایر استان‌های کشور نیز از آن‌ها الگوبرداری کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده در بازدید از غرفه نشریه آرمان کرمان در سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان کرمان با قدردانی از نشریه در همرایی مسائل اجتماعی، در پاسخ به سوال خبرنگار این نشریه مبنی بر اقدامات بهزیستی  در راستای شعار امسال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل   اظهار داشت: این فرمایش مقام معظم رهبری برای همه  افراد جامعه یک تکلیف است و باید به آن عمل کنند.

وی افزود: سازمان بهزیستی جایگاه اجتماعی دارد و مأموریت‌های آن در راستای زندگی و رفاه مردم است و باید در زمینه رفاه اجتماعی و تأمین آن که برای مسئولان و خانواده‌ها دغدغه شده؛ تلاش شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه 30 ایده جدید که می‌توانند برای تأمین رفاه اجتماعی جامعه اثرگذاری داشته باشد از سوی بهزیستی استان کرمان طراحی شده است تصریح کرد:  همه این ایده‌ها در سطح استان کرمان در حال اجرا است و سایر استان‌های کشور نیز از آن‌ها الگوبرداری کرده‌اند.

صادق‌زاده اجرای  مدیریت کنترل آسیب‌های اجتماعی در سطح استان کرمان را یکی از این ایده‌ها عنوان کرد و گفت: این طرح در مناطق محروم شهر کرمان اجرایی می‌شود و استان فارس از ایده مناطق آسیب‌پذیر از استان کرمان الگو گرفته است.

وی از اجرای ایده توانبخشی مبتنی بر خانواده FBRدر جنوب استان کرمان خبرداد و افزود: با توجه به وجود چند معلولیت در خانواده‌های جنوب استان کرمان این طرح  اجرایی شده است که در این طرح آموزش‌هایی در زمینه آشنایی با نوع معلولیت، اقدامات توانمندسازانه و نحوه مراقبت به فرد سالم در خانواده ارائه می‌شود و در نهایت حمایت‌های مالی نیز از این فرد توسط بهزیستی انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان خاطرنشان کرد: این طرح کمک به معلولان و رفاه را تأمین می‌کند و در نهایت سبب ایجاد شغل برای فرد سالم در خانواده می‌شود.

صادق‌زاده با بیان اینکه این طرح یک طرح اقتصاد مقاومتی است گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی با آموزش از  امکانات موجود استفاده شود، تا زمینه توانمندسازی  و بازتوانی افراد معلول و آسیب دیده فراهم  شود.

 

انتهای پیام/