جشنواره غذا در مهدکودک شهروند کوچولو با هدف آشنایی کودکان با غذای سالم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، جشنواره غذا در مهدکودک شهروند کوچولو،  با حضور 50 نفر از والدین جشنواره غذای سالم در مهدکودک شهروند کوچولو با هدف آشنایی کودکان با غذای سالم برگزار شد.

در این جشنواره طبخ 30 نوع غذای سالم با همکاری مربیان مهدکودک و والدین کودکان انجام شد.

 مربیان  از دو هفته قبل از برپایی جشنواره، براساس واحد کار کلاسی  تغذیه سالم، کودکان را با انواع غذاهای سالم و ناسالم آشنا کردند و در ادامه نمایشگاهی در این راستا برای کودکان برپا شد.

فاطمه منتظری کارشناس تغذیه شبکه بهداشت ودرمان شهرستان انار در حاشیه این جشنواره اظهار داشت: عادات غذایی نقش مهمی در ابتلا به بیماری‌های مزمن از قبیل دیابت، سرطان و غیره دارد و ذائقه کودکان از  زیر پنج سال شکل می‌گیرد بنابراین باید از شروع غذای کمکی ذائقه کودکان را به غذاهای سالم عادت داد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین راه‌های کنترل رژیم غذایی کودکان، نخریدن مواد غذایی غیرمفید و با ارزش غذایی کم است افزود: یکی از عادت‌های غذایی نادرست در کودکان مصرف شیرینی زیاد است.

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت ودرمان شهرستان انار توصیه کرد: مادران باید تنقلات با ارزش از قبیل مغزها و خشکبار را جایگزین شکلات، کیک و … کنند.

منتظری مهم‌ترین سرمایه کودکان سلامتی آن‌ها است بیان کرد: با بالا بردن آگاهی و صرف وقت این سرمایه گران‌بها را باید به کودکان هدیه داد.

انتهای پیام/