رئیس بهزیستی سیرجان از تمدید اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم تا پایان آذر ماه  خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از سیرجان، مهتاب حسینی در این رابطه اظهار داشت: با اجرای این طرح از ابتدای آبان امسال، بینایی 6000کودک مورد سنجش قرار گرفته است.

 

 وی افزود: تاکنون90 پایگاه دائم در خصوص اجرای این طرح مشارکت دارند که از این تعداد89 پایگاه با ایی چارت ویک پایگاه با دستگاه مخصوص غربالگری بینایی سنجش را انجام می‌دهند.

رئیس بهزیستی سیرجان از فعالیت 112 پایگاه غیر دائم شامل مراکز پیش دبستانی، مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت و مهدکودک در زمینه اجرای طرح غربالگری و پیشگیری از تنبلی چشم در این شهرستان خبرداد و تصریح کرد:  این طرح برای تشخیص تنبلی چشم کودکان سه تا شش سال اجرا می‌شود و متولدین سال‌های 89، 90 و 91 هستند.

 

وی با بیان اینکه 16 هزار  کودک در سطح شهرستان مورد معاینه بینایی سنجی قرار خواهند گرفت یادآور شد: پس از غربال کودکان توسط معاینه‌کنندگان سطح اول کودکان مشکوک به تنبلی چشم به شکل رایگان به اپتومتریست‌های طرف قرارداد با بهزیستی مراجعه خواهند کرد.

 

حسینی گفت: در شرایط نیاز به عینک و یا عمل جراحی، کمک هزینه درمان در اختیار خانواده‌های بی بضاعت قرار خواهد گرفت.

رئیس بهزیستی شهرستان سیرجان با بیان اینکه در سال گذشته 9هزار کودک در این شهرستان مورد سنجش بینایی قرار گرفتند که طی معاینات انجام شده تعداد 600 کودک مشکوک به مشکلات بینایی سنجی شناسایی شدند  خاطرنشان کرد: از این تعداد 100 کودک با مشکلات بینایی شناسایی وبه اپتومتریست معرفی وامور درمانی آنان توسط اداره بهزیستی سیرجان پیگیری شده است.

 

انتهای پیام/