رئیس اداره بهزیستی شهرستان جیرفت با بیان اینکه 123 خانواده چند معلولی در این شهرستان وجود دارد گفت: 24 خانواده روستایی و 11 خانواده شهری از این تعداد خانواده فاقد مسکن هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، محمد رضانژاد  افزود: اهالی روستاها می توانند از 180 میلیون ریال و ساکنان شهرها هم از 300 میلیون ریال تسهیلات بدون بازپرداخت کمک ساخت مسکن بانک ها استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی برخی خانواده های معلولان نداشتن ضامن معتبر برای دریافت تسهیلات بانکی است که در این زمینه بانک ها باید همکاری بیشتری داشته باشند.

رئیس بهزیستی جیرفت تعداد معلولان شناسایی شده در جیرفت را سه هزار و 59 نفر اعلام کرد و افزود: جمعیت معلول مستمری بگیر استان کرمان نیز هم اکنون هزار و 663 نفر است که 700 نفر از این تعداد زنان سرپرست خانوار و 963 نفر هم معلول هستند.

رضانژاد ادامه داد: از این تعداد معلول شناسایی شده 408 معلول روانی، 240 ناشنوا، 277 معلول نابینا، هزارو 31 معلول ذهنی و هزارو 103 معلول جسمی حرکتی است.

وی بیان کرد: 10 نفر از زنان سرپرست خانواده و هزارو 836 معلول با درجه های مختلف معلولیت در نوبت حمایت اداره بهزیستی شهرستان جیرفت قرار دارند.

رئیس بهزیستی جیرفت افزود: 56 دانشجو از فرزندان بی سرپرست و زنان خانوار و 93 دانشجوی معلول زیر پوشش بهزیستی شهرستان هستند.

شهرستان جیرفت با 280 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

 

انتهای پیام/