همایش سلامت روان با همکاری بهزیستی ،آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی با حضور مدیر مرکز مشاوره تخصصی کودک و نوجوان ماهان، مسئول مرکز مشاوره  اداره آموزش و پرورش ، کارشناسان حوزه پیشگیری بهزیستی استان و 350 دانش آموز دوره متوسطه در محل سالن نشاط اداره بهزیستی استان کرمان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عظیمه جعفری صدر مدیر مرکز مشاوره کودک و نوجوان با بیان اینکه سلامتی روح و روان بسیار مهم می باشد عنوان کرد : نوجوانان باید برای سلامت روان این دوره پرتنش و هیجان برانگیز برنامه داشته باشند

عظیمه جعفری صدر با اشاره به سلامت روان افراد به عنوان شاخص کیفیت زندگی گفت : با توجه به افزایش سالمندی در جامعه باید با تغذیه مناسب و توجه به سلامت جسم و روان خود یک سالمندی سالم را تجربه نماییم .

وی با تاکید برآموزش مهارت های زندگی به نوجوانان اظهار داشت : باید با کمک گرفتن از مکتب دین و مذهب و همچنین استفاده از مشاوره های آموزشی وخود آگاهی ،استاندارد های رفتاری مناسب را برای داشتن زندگی سالم  رعایت نماییم .

 سلاجقه مشاور آموزش و پرورش کرمان خود افراد و کنترل هیجانات را دو عامل اصلی در سلامت روان دانست و عنوان کرد : افکار و باورهای افراد و همچنین کنترل هیجانات در برقراری سلامت روان افراد و نوجوانان بسیار مهم می باشد .

 نورالله شیخ پور مشاور آموزش و پرورش استان کرمان  با تاکید براینکه بعضی از استرس های معمول برای زندگی لازم می باشد خاطرنشان کرد : با توجه به زندگی در دنیای پر استرس باید با مسائل و مشکلات خود مبارزه و آنان را مدیریت نماییم .

 ایشان ناکامی هارا عامل اصلی بروز استرس خواند و بیان کرد : استرس های مختلف سلامت روان افراد را به خطر انداخته بنابراین  باید با دعاکردن درحق خود و دیگران ،ابراز احساسات سالم و گفتگوی درونی انتظارات معقول را پرورش دهیم .