جلسه هم اندیشی بهزیستی و دادگستری راور با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی در زمینه  اعتیاد و طلاق  برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان به نقل از راور : عباس نصرت آبادی رئیس بهزیستی راور با ارائه گزارشی از عملکرد بهزیستی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت :  آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد در محلات شهری و روستایی به تعداد 7500 نفر انجام شده است .

وی با اشاره به اینکه آموزش مهارت های زندگی – آموزش زندگی خانواده – مهارتهای زندگی ویژه کودک و نوجوان و مهارت فرزند پروری از مهمترین عناوین آموزشی بوده است ؛ اظهار داشت :  در ممجموع 692 نفر از زنان سرپرست خانوار و سایر مددجویان از این آموزش ها بهره مند شده اند.

رئیس بهزیستی شهرستان راور آموزش پیشگیری از اعتیاد در محیط های کاری را یکی از مهمترین اقدامات پبشگیرانه بهزیستی توصیف کرد و گفت : در سال 95 تعداد 1200 نفر ساعت در این جلسات آموزشی شرکت کرده اند .

وی با اشاره به اینکه بیش از 70درصد از علت طلاق ها مربوط به اعتیاد ،بیکاری و عدم تفاهم می باشد گفت:با ارائه خدمات مشاوره ای به 143نفر حدود 10درصد منجر به سازش شده است .

نصرت آبادی با اشاره به برگزاری جلسات آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد در مدارس برای 300دانش آموز افزود: در سال گذشته 133 نفر از مصرف کنندگان مواد مخدر در مرکز اقامتی سوء مصرف سم زدائی شده اند.

وی با بیان اینکه خدمات اورژانس اجتماعی شامل زنان ، دختران و کودکان در معرض آسیب می باشد ، گفت : 

خدمات مداخله ای  مددکاری به 38 نفر با سابقه  خودکشی ناموفق ، ارائه شده است.

 

محمد رضا سنجری رئیس دادگستری راور  به بررسی وضعیت موجود شهرستان در زمینه  آسیبهای اجتماعی پرداخت و گفت : با توجه به ضرورت مداخله به هنگام در پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، آماده همکاری با بهزیستی برای برگزاری دوره های آموزشی مدون و هدفدار می باشیم .

وی آموزش مهارت های زندگی ، مهارتهای پیش از ازدواج ، آشنایی با سوء مصرف مواد و …  را در کلیه سطوح جامعه ضروری دانست و گفت : برای اطلاع رسانی و آگاهسازی موثر باید در سطوح مختلف نیازمند وحدت رویه و همکاری های بین بخشی هستیم.