جلسه کارگروه توسعه پیشگیری شورای منطقه 5 با حضور فرماندار ، امام جمعه ، معاون حوزه پیشگیری بهزیستی استان کرمان و روسای ادارات بهزیستی جنوب در سالن اجتماعات شهرستان کهنوج برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان مهدی نخعی معاون پیشگیری و توسعه بهزیستی استان کرمان با اشاره به آسیب های اجتماعی در جامعه گفت : وجود مشکلات اقتصادی و اعتیاد یکی از دلایل ایجاد آسیبهای اجتماعی است .

معاون پیشگیری با تاکید بر  اجرای طرح های علمی اظهار داشت : تدوین برنامه های آگاهسازی و استفاده از ظرفیت فعالان اجتماعی در حوزه پیشگیری از عوامل بازدارنده و موثردر شیوع و بروز آسیبهای اجتماعی می باشد.

وی در ادامه از راه اندازی دو مرکز سرپناه شبانه برای اقایان و خانمها  در آینده نزدیک در شهرستان کهنوج  خبر داد وگفت: بهزیستی با همکاری سازمانها ،گروهها ،  مسئولین و خیرین  می تواند آسیبها ی اجتماعی از جمله اعتیاد را کاهش دهد .

سالاری رییس اداره بهزیستی شهرستان کهنوج  با اشاره به طرح های قابل اجرا در حوزه پیشگیری گفت : تاکنون 4370 نفر از کودکان 3-6 ساله سنجش بینایی شده اند و همچنین در طرح غربالگری شنوایی با توجه به تمامی محدودیتها و مشکلات 1527 نفر مورد سنجش قرار گرفته اند.