جلسه شورای منطقه 5 بهزیستی قلعه گنج با حضور مدیر کل بهزیستی استان کرمان ،روسای مناطق شهرستان های جیرفت ،کهنوج ،رودبار ،عنبرآباد ،قلعه گنج  ، فاریاب و منوجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی کرمان با بیان اینکه ترویج و توسعه تفکر مسئولیت پذیری اجتماعی منجر به پیشگیری از آسیب ها می شود عنوان کرد :بهزیستی در راستای تحقق این مسئولیت توان و ظرفیت بخش دولتی و غیر دولتی را به مشارکت می گیرد .

عباس صادق زاده با اشاره به تحولات اجتماعی متعدد در جامعه اظهار داشت :با توجه به واقعیت ها و اهمیت آسیب های اجتماعی که منجر به تهدید امنیت افراد  در جامعه می شود نیازمند طرح ها،  برنامه های علمی و مدیرانی جسور و ریسک پذیر می باشد .

وی با تاکید بر رفع محرومیت ها و کاهش تفاوت در شهرستان های جنوبی و استان ها خاطر نشان کرد : همه مسئولین باید در راستای رفع محرومیت ها با هدف توانمندسازی افراد نیازمند و گروههای تحت حمایت تلاش نمایند .

مدیر کل بهزیستی استان کرمان اجرایی نمودن مشاوره های ژنتیک ماده 75 برنامه ششم توسعه در شهرستان های جنوبی را ضروری دانست و عنوان کرد :به منظور کاهش معلول زایی ،غربالگری ژنتیک در مناطق محروم با پرداخت هزینه از طرف سازمان بهزیستی انجام می شود .