رئیس بهزیستی شهربابک از وجود یک هزار و 500 معلول در این شهرستان خبرداد و گفت:  حفظ کرامت انسانی وفراهم کردن امکانات برای توانمندسازی معلولان یکی از اهداف بهزیستی است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از شهربابک، به مناسبت هفته جهانی معلول مراسم گرامیداشت این روز به همراه برپایی نمایشگاه صنایع دستی معلولان با حضور فرماندار شهربابک، رئیس بهزیستی شهرستان شهربابک و  جمع کثیری از معلولان همراه با خانواده با همکاری بخش CBR بهزیستی و موسسه خیریه نغمه هستی و مرکز آموزشی و توانبخشی کودکان کم‌توان ذهنی نوید در محل مجتمع شاداب این شهرستان برگزار شد .

یاسر حاجی زاده رئیس بهزیستی شهرستان شهربابک در این آئین با قدردانی از همه کسانی که به هر نحوی یاری‌گر جامعه هدف بهزیستی و معلولان اظهار داشت: حفظ کرامت انسانی وفراهم کرن امکانات برای توانمند کردن معلولان یکی از اهداف بهزیستی است.

وی با اشاره به توان تخصصی و ارائه خدمات متنوع به آحاد جامعه و مراجعه 16 هزار نفر از همشهریان در سال گذشته و دریافت خدمات از این اداره افزود:  بهزیستی شهربابک با داشتن 29 مرکز تخصصی در حال ارائه خدمات  به جامعه هدف است.

وی از وجود یک هزار و 500 معلول دارای پرونده در حوزه توانبخشی و 260 پرونده در حوزه اجتماعی بهزیستی این شهرستان خبرداد و تصریح کرد: در سال جاری مرکز آوا جهت خدمت‌رسانی به 15 نفر از کودکان ناشنوا و کم‌شنوا  و مرکز تراش فیروزه جهت اشتغال 12 نفر از معلولان راه‌اندازی شده است.

محمدرضا شریفی فرماندار شهرستان شهربابک نیز در این مراسم با تأکید بر تحقق شعار حمایت از معلولان در جامعه، اظهار داشت: قوی بودن نفس، ناطق انسان از داشتن بدنی سالم بسیار با ارزش‌تر است.

وی با بیان اینکه مسئله  جامعه  بشری “بودن یا نبودن نیست”، بلکه شدن یا نشدن است تصریح کرد: شرایط جسمی افراد شناسه خوبی برای تعیین برتری افراد نیست بلکه افتخاراتی که انسان با وجود محدودیت و بعضاً معلولیت خود، با تلاش و همتش در طول عمر به دست می‌آورد که می ‌تواند مایه مباهات او باشد.

فرماندار شهربابک خاطرنشان کرد: امیدواریم مدیریت شهری بتواند بهتر از گذشته منشأ ارائه خدمات مفید به گروه‌های خاص شهروندان و خانواده آنان باشد.

در این آئین نیز فرماندار شهربابک با نماینده معلولان و خانواده‌های آن‌ها صحبت و با شنیدن درددل معلولان گفت: تمامی سازمان‌های دولتی باید در راستای رفع مشکلات این گروه تلاش کنند و حمایت‌های گسترده‌تری از معلولان داشته باشند.

فرماندار شهربابک و هئیت همراه از نمایشگاه صنایع دستی معلولان و کارگاه تراش فیروزه معلولان این شهرستان بازدید کرد.

انتهای پیام/