به همت معاونت توانبخشی بهزیستی استان کرمان وهمکاری هنرمندان وگویندگان پیشکسوت ، روشندلان کرمانی امکان بهره مندی از کتابخانه صوتی وهمچنین تبدیل کتب علمی ،درسی ودانشگاهی  به فایل صوتی را دارند .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان مصطفی ایراندوست مسئول استودیو ضبط صدای بهزیستی استان کرمان گفت : از سال 1364  ، کتابخانه ای دارای  عناوین متنوع ومورد نیاز روشندلان در کرمان راه اندازی و توسعه پیدا کرد .

ایراندوست  با اشاره به ورود تکنولوژی در جامعه عنوان کرد : بر اساس تقاضای روز افزون نابینایان و کم بینایان استان از سال  1375 تهیه فایل صوتی کتاب های  مور نیاز این گروه  آغاز شد و در سال های اخیر با توسعه امکانات و ابزار زمینه برای تهیه کتاب های صوتی مورد نیاز روشندلان در کوتاهترین زمان ممکن و در فضایی استاندارد فراهم شده است .

وی در ادامه افزود : آرشیو کتابخانه صوتی در حال حاضر 2 هزار و 363 عنوان فایل صوتی کتب دارد  که از این تعداد 589 عنوان  از تولیدات استودیو بهزیستی استان کرمان بوده و بقیه عنوان ها  با همکاری سایر  مراکز تهیه شده است .

ایراندوست با اشاره به وجود کتابخانه بریل  در استان کرمان گفت :  در این کتابخانه بالغ بر 342 عنوان کتاب در زمینه های مختلف مورد استفاده افراد نابینا و کم بینا قرار گرفته است .

مسئول استودیو ضبط بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه با درخواست افراد نابینا ، فایل صوتی  کتاب مورد نیاز تهیه و در اختیار آنان قرا می گیرد افزود: کتابهای مورد تقاضایی که در آرشیو موجود نیست برای تولید در نوبت تبدیل قرار می گیرد.