زکات فطریه جمع آوری شده در اداره کل بهزیستی استان کرمان نسبت به سال گذشته 64 درصد رشد داشته است.
دکتر رضا عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان ،با بیان مطلب فوق گفت : امسال در روز عید فطر در سراسر استان 138 میلیون تومان زکات فطریه جمع آوری شد که این رقم توسط مؤمنین روزه دار کرمانی جهت رفع مشکلات مسکن ،اشتغال ،هزینه درمان ،تأمین جهیزیه ،لوازم خانگی و معیشت مددجویان پرداخت شده است. وی تعداد پایگاههای جمع آوری فطریه روزه داران را 253 پایگاه و 562 صندوق  در سطح استان اعلام کرد و افزود : در روز عید فطر تعداد 566 نفر از پرسنل بهزیستی در استان برای کمک به جمع آوری کمکهای مردمی و زکات فطریه روزه داران  همکاری نمودند که ماحصل آن رشد 64 درصدی جمع آوری زکات فطریه بود.
وی همچنین تعداد جلسات افطاری برگزار شده در سطح استان در طول ماه مبارک رمضان را 497 جلسه عنوان کرد و اظهار داشت : در طول ماه مبارک رمضان در 21 شهرستان استان کرمان در طول  497 ضیافت افطاری برگزار شده بیش از 20 هزار پرس غذا بین  مراکز توسط ادارات بهزیستی و خیرین توزیع شده است.
دکتر عباسی ضمن تقدیر از همکاری صمیمانه خیرین ،استاندار و فرماندار کرمان ،نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی و محلی در شهرستانها که در برگزاری طرح ضیافت مهر رمضان استان بهزیستی را یاری نمودند، از خیّرین خواست تا کمکهای نقدی خود را به شماره حساب 2173453888000 واریز نمایند.