رئیس بهزیستی زرند از اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در بین 7هزار نفر از کودکان بین سه تا شش سال در شهرستان زرند خبر داد وگفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 70درصد از کودکان در این طرح شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از زرند، در مراسمی با حضور حبیب‌الله خنجری فرماندار زرند و جمعی از مسئولان شهرستان طرح پیشگیری از تنبلی چشم در شهرستان زرند کلید خورد .

وحید طهماسبی رئیس بهزیستی زرند نیز از اجرای این طرح در بین 7هزار نفر از کودکان بین سه تا شش سال در شهرستان خبر داد وگفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 70درصد از کودکان در این طرح شرکت کنند.

وی گفت: با همه تلاش‌ها و فعالیت‌های انجام گرفته هنوز این طرح در بین خانواده‌ها به طور 100درصد اجرایی نشده است و در این خصوص باید به یک بسیج عمومی برسیم.

رئیس بهزیستی شهرستان زرند تصریح کرد : این طرح از اول آبان ماه آغازشده و تا پایان دیماه ادامه خواهد داشت تا همه کودکان بتوانند از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنند .

حبیب‌الله خنجری فرماندار زرند در این آئین با قدردانی از فعالیت‌های بهزیستی زرندخواستار توجیه بیشتر خانواده‌ها در راستای اجرای موفق این طرح شد .

وی گفت: همه مسئولان و خانواده‌ها موظفند در راستای حفظ سلامت و پویایی جامعه قدم بردارند .

فرماندار زرند با بیان اینکه در این طرح باید به همه کودکان خدمت‌رسانی شود تصریح کرد: باید مسئولان این طرح تدبیری بیندیشند تا شاهد اجرای موفق این طرح را در روستاهای دورافتاده این شهرستان نیز باشیم.

خنجری تصریح کرد: در این راستا همه دهیاری‌ها و بخشداری‌های شهرستان آمادگی همکاری با اداره بهزیستی را دارند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

وی از خانواده‌های زرند نیز خواست با پیگیری و اجرای موفق این طرح در راستای کاهش تنبلی چشم کودکان قدم بردارند و این امررا در راس امور برنامه‌های خود قرار دهند .

ابراهیمی کارشناس پیشگیری بهزیستی زرند نیز گفت: خوشبختانه استقبال از این طرح در روستاها به مرز صد درصد رسیده است و هر چه روستاها به شهر نزدیک‌تر می‌شود این طرح با کاهش مراجعات ساکنان روبرو می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری همه مسئولین شهرستان بتوانیم امسال یکی از طرح های موفق رادرطرح غربالگری داشته باشیم.

انتهای پیام/