معاون توسعه و مدیریت منابع بهزیستی کشور از وجود 350هزار نفر پشت نوبتی بهزیستی در سطح کشور خبرداد و گفت: طی ماه  گذشته بعد بررسی های انجام شده از این تعداد 80 هزار نفر جزو مستمربگیران بهزیستی شدند که بیش از 25 درصد آن ها از استان کرمان بوده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان، غلامرضا عباس پاشا ظهر روز سه شنبه در این آیین رونمایی سامانه “خدمات اشتغال خانگی بهزیستی کرمان”  با قدردانی از کارآفرینان و گرامیداشت هفته دولت افزود: این سامانه توسط کارآفرینان استان کرمان تبلوری از دانایی و توانمندسازی در سطح جامعه است.

وی با بیان اینکه دولت ها برای رفع نیازهای  مردم پایه ریزی شده اند گفت: هفته دولت فرصتی برای نشان دادن خدمات و عملکرد دولت است.

معاون توسعه مدیریت منابع بهزیستی کشور با تاکید براینکه  راه اندازی این سامانه در سطح استان کرمان در راستای رفع نیازمندی های اجتماع است خاطرنشان کرد: طراحی این سامانه از ایده و فکر کارآفرینان استان شکل گرفته است.

عباس پاشا سازمان بهزیستی را تنها متولی سلامت اجتماعی بین فرد و اجتماع دانست و بیان کرد: این سازمان با دارا  بودن 23 هزار کارمند دولت در سطح کشور و بیش از 100 هزار نفر کارمند در مراکز تحت پوشش بهزیستی سلامت را به جامعه ارائه می دهد.

وی با اشاره به عملکرد سازمان بهزیستی گفت: با وجود تحریم ها و فشارهای اقتصادی 570 هزار مستمری بگیر تحت پوشش بهزیستی ماهیانه مستمری دریافت می کنند.

معاون توسعه و مدیریت منابع بهزیستی کشور از وجود 350هزار نفر پشت نوبتی بهزیستی در سطح کشور خبرداد و گفت: طی ماه  گذشته با بررسی های انجام شده از این تعداد 80 هزار نفر جزو مستمربگیران بهزیستی شدند که بیش از 25 درصد آن ها از استان کرمان بوده است.

عباس پاشا با اشاره به اینکه 50 هزار نفر از مددجویان از خدمات بیمه سلامت با نام ونشان بهزیستی استفاده می کنند خاطرنشان کرد:70 تا 95 درصد از هزینه های درمانی آن ها از این طریق در مراکز درمانی تامین می شود.

وی از وجود 2هزار و 200 موسسه تحت پوشش بهزیستی خبرداد و افزود: ماهیانه 80 میلیارد تومان یارانه دولتی به این موسسات و هزار مددجو پرداخت می شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع بهزیستی کشور ادامه داد: 110 هزار نفر از مددجویان از بازنشستگی بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند.

عباس پاشا  غربالگری شنواسنجی برای 6میلیون جمعیت، تامین مسکن 16 هزار خانوار دو معلولیتی را از دیگر خدمات بهزیستی عنوان کرد.

وی تسهیل قانون جامع معلولیت را به عنوان یک نمره ویژه برای سازمان بهزیستی کشور دانست و گفت: در این قانون سهمینه سه درصدی برای معلولان در حال اتفاق است.

معاون توسعه و مدیریت منابع بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در همه بخش های اجتماعی که بهزیستی مداخله گر است؛ می توانند کارآفرینی های خوبی داشته باشند.

عباس پاشا با قدردانی از خدمات بهزیستی استان کرمان افزود: استان کرمان رتبه برتر را در استانداری و سطح استان دارد و نگاه ویژه سازمان بهزیستی به این استان در حوزه توانمندسازی مددجویان است که جزو استان های پیشرو در سطح کشور محسوب می شود .

وی یادآورشد: استان کرمان در تشریک مساعی برای نظام جمهوری اسلامی در بهزیستی و سایر مسائل پیشرو بوده است.

انتهای پیام/