یک هزار و 800 کودک در ارزوئیه معاینه تنبلی چشم شدند

رئیس بهزیستی شهرستان ارزوئیه ازاجرای طرح آمبلیوپی در 58پایگاه و سنجش2 هزار و 180 کودک 3 تا 6 سال در شهرستان ارزوئیه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان از ارزوئیه، نماز وحدت به میزبانی اداره بهزیستی شهرستان ارزوئیه به همراه فرماندار وجمعی از مسئولان ادارات درمسجدحضرت ابوالفضل این شهرستان برگزارشد.

 زهرا کلانتری رئیس بهزیستی شهرستان ارزوئیه بعد از اقامه نماز وحدت با اشاره به فعالیت‌ها وخدمات انجام شده در این شهرستان توسط بهزیستی اظهار داشت: تاکنون  سنجش شنوایی برای بیش از 230 نوزاد در شش ماهه نخست امسال در این شهرستان توسط بهزیستی انجام شده است.

 وی ازاجرای طرح آمبلیوپی در 58پایگاه و سنجش2 هزار و 180 کودک 3 تا 6 سال در شهرستان ارزوئیه خبرداد و گفت: طرح شناسایی معلولان در 26روستای شهرستان اجرا شده و 9 کمیسیون پزشکی ویژه معلولان جهت تحت پوشش قرار دادن 84 معلول جدید در سال 95 نیز برگزار شده است.

رئیس بهزیستی ارزوئیه با اشاره به توانمندسازی معلولان گفت: برای 23 نفر از معلولان و مددجویان با پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال شده است.

کلانتری با بیان اینکه دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در مدارس شهرستان ارزوئیه در حال اجرا است افزود: خدمت به مردم و رسیدگی به آلام و دردهای اجتماعی به ویژه در زمینه معلولیت‌ها وآسیب‌های اجتماعی نیازمند نگاه پیشگیرانه  و ترویج این تفکر درجامعه و جلب حمایت خیرین است.

رئیس بهزیستی ارزوئیه خاطرنشان کرد: بهزیستی بیش ازحمایت مالی نیازمند حمایت‌های غیرمالی وفرهنگی خیرین است.

حجت‌الاسلام نصرالله‌پور امام جمعه شهرستان ارزوئیه از خدمات بهزیستی در این شهرستان قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/