با گذشت 45 روز از اجرای طرح کشوری پیشگیری از تنبلی چشم ، 86100 کودک 3 تا 6 ساله  در استان کرمان معاینه شده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی با بیان مطلب فوق در بازدید از یکی از پایگاههای سنجش بینایی بهزیستی در حومه شهر کرمان گفت : همزمان با آغاز اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سراسر کشور ، اداره کل بهزیستی استان کرمان نیز با راه اندازی و تجهیز 1632 پایگاه و مرکز موقت و دائم سنجش بینایی و استفاده از توان 1968 نفر مربی معاینه کننده خبره و 22 اپتومتریست و چشم پزشک بصورت فعال اقدام به معاینه چشم کودکان 3 تا 6 ساله سراسر استان نموده است .

دکتر عباسی افزود: طی 45 روز گذشته از زمان اجرای طرح ، تعداد 86100 کودک واجد شرایط سنجش و معاینه با حضور در مراکز و پایگاههای سنجش بینایی بهزیستی مستقر در مهدکودکها ، پیش دبستانی ها ، خانه های بهداشت و پایگاههای دائم بهزیستی ، برای پیشگیری از بیماری خطرناک تنبلی چشم معاینه شده اند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت : از تعداد 86100 کودک معاینه شده تعداد 1179 کودک مشکوک به ابتلا به انواع بیماریهای چشم از جمله آمبلیوپی بوده اند که مراحل بعدی تشخیص بیماری این کودکان درحال انجام است که تا مرحله آخر درمان به کمک خانواده های این کودکان پیگیری می شود.
دکتر عباسی در خاتمه افزود: طرح پیشگیری از تنبلی چشم تا پایان آذرماه توسط بهزیستی در سراسر استان کرمان ادامه خواهد داشت . وی از خانواده های دارای کودک  3 تا 6 ساله خواست تا در فرصت باقی مانده کودک خود را جهت معاینه به پایگاههای دائم و موقت بهزیستی راهنمایی کنند.