رئیس بهزیستی شهرستان راور از بهره‌مندی یک هزار و 900 کودک در طرح تنبلی چشم سالجاری خبرداد و  افزود: 377 نوزاد متولد شده در زمینه شنوایی نیز ارزیابی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان از راور، عباس نصرت‌آبادی در دیدار با اعضای شورای شهر  با قدردانی از داشتن حس مسئولیت اجتماعی در بین اعضا و در اختیار قراردادن وقت اعضای شورا  به اداره بهزیستی، اظهار داشت: با توجه به انتخاب اعضا شورا توسط مردم و آشنایی کامل با معضلات و آسیب‌های شهر و شناخت منابع و زیر ساخت‌ها بنابراین شورا می‌تواند کمک قابل توجهی برای رسیدن به اهداف سازمانی بهزیستی داشته باشد .

وی از وجود 780 مددجو در حوزه توانبخشی این شهرستان خبرداد و افزود: از ابتدای سال تاکنون خدماتی از قبیل فیزیوتراپی، مشاوره، پرداخت کمک هزینه‌های درمان ، حق پرستاری ، ایاب و ذهاب ، تحصیلی ، شهریه دانشجویی  و  مناسب‌سازی به این گروه ارائه شده است

رئیس بهزیستی شهرستان راور با اشاره به اینکه در  حوزه امور اجتماعی بهزیستی شهرستان راور 268 پرونده شامل زنان سرپرست خانوار، فرزندان شبه خانواده در مراکز ، امداد بگیر ، چند قلوها را حمایت و رسیدگی می کند ، تصریح کرد: از ابتدای سالجاری 535 کودک از توزیع غذای گرم در مهدهای کودک شهری و روستایی و 120 کودک از یارانه آموزش کودکان سه دهک پایین درآمدی بهره‌مند شده‌اند.

نصرت‌آبادی از بهره‌مندی یک هزار و 900 کودک در طرح تنبلی چشم در سالجاری خبرداد و  افزود: 377 نوزاد متولد شده در زمینه شنوایی ارزیابی شده است.

وی  از  ارائه خدمات مشاوره حضوری به  57 نفر  در بهزیستی شهرستان خبرداد و گفت: در حوزه اشتغال 20 نفر برای دریافت وام اشتغال‌زایی معرفی شده‌اند.

رئیس بهزیستی شهرستان راور با اشاره به نزدیک شدن ایام پایان سال و حلول سال نو خواستار معرفی خدمات اداره بهزیستی به خیرین و راهنمایی آنها به سمت بهزیستی و استفاده از منابع شورای شهر و شهرداری برای شیرین کردن کام توانخواهان بهزیستی و نشاندن لبخند برروی لبان ایتام و کودکان بد سرپرست را شد.

احمد بقایی رئیس شورای شهر راور یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های موجود در شهرستان را وجود آسیب‌های اجتماعی در سطح شهر عنوان کرد و گفت: با توجه به شناخت مسائل و مشکلات موجود نسبت به ارائه طرح‌های پژوهشی ، حضور در مراکز تحت نظارت ، معرفی خدمات و مراکز در مراسمات ، اعیاد و جشن اقدام می شود.

رئیس شورای شهر راور حضور در منزل توانخواهان و زنان سرپرست خانوار را از دیگر برنامه های شورا ذکر کرد و گفت : تقدیر و تشکراز معلولین و مددجویانی که در مسیر  توانمند شدن همکاری و موفق عمل کرده اند باعث ایجاد انگیزه جهت سایرین می شود که با اجرای برنامه های از این قبیل شورا نیز بخشی از مسولیت اجتماعی خود را به انجام می رساند.

انتهای پیام/