اولین نشست شورای اداری بهزیستی استان کرمان در سال 93 با حضور تمامی اعضاء برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، در این جلسه دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری گفت: وظیفه همه است که با برنامه ریزی و مدیریت صحیح همراه با فرهنگ سازی که در خور شأن ایرانیان است، بتوانیم در مباحث اقتصادی کشور قدم برداریم .

وی با توجه به فعالیتها و وظایفی که بر عهده بهزیستی در راستای حمایت از محرومین و نیازمندان نهاده شده است افزود: بهزیستی می بایست با شناسایی فرصتهای اقتصادی و استفاده از امکانات موجود در هر منطقه از استان ، شرایطی فراهم نماید که بتوانیم بسیاری از مددجویان را با توانمند نمودن از چرخه حمایت خارج نماییم .
دکتر عباسی مهمترین مسئله دستور کار اولین جلسه شورای اداری سالجاری را برنامه ریزی برای ثبت نام مددجویان در طرح هدفمندی یارانه ها عنوان کرد و گفت: مهمترین هدف دولت حمایت از نیازمندان است که باید با ثبت نام نیازمندان و مددجویان بهزیستی ،دولت را به سمت برنامه ریزی  دقیق برای توزیع یارانه ها یاری نماییم.
وی افزود: با توجه به فشارهای اقتصادی فراوانی که بر کشور ایران در عرصه سیاست خارجی اعمال می شود و تکلیف شرعی و عرفی که بر عهده  داریم ،می بایست به منظور کمک به دولت و نیازمندان واقعی کسانی که تمکن مالی داشته و نیازی به دریافت یارانه ندارند، خود از ثبت نام خودداری کنند.
دکتر عباسی مهمترین وظیفه بهزیستی در کمک به دولت جهت ثبت نام طرح هدفمندی یارانه ها را ایجاد بستر های لازم برای ثبت نام متقاضیان دانست و گفت: ادارات ،مجتمع های ارایه خدمات و سایر مراکز بهزیستی در سراسر استان به صورت شبانه روز آماده ثبت نام می باشند و زیرساختهای لازم برای ثبت نام شهروندان فراهم شده است.
مدیر کل بهزیستی کرمان از روسای شهرستانها خواست تا با بکارگیری نیروهای متخصص در سه شیفت شبانه روزی تلاش کنند تا ثبت نام مددجویان بدرستی و بدون هیچ مشکلی انجام شود.
وی کمک بهزیستی برای ثبت نام طرح هدفمندی یارانه ها را، برنامه ریزی در راستای مدیریت جهادی در حوزه مسایل اقتصادی برشمرد و گفت: در شرایط بحرانی امروز باید با ایجاد امید و فرهنگ سازی در بین عموم و حمایت از نیازمندان ، عزم ملی را برای کمک به مشکلات اقتصادی  فراخواند تا بتوانیم مبحث اقتصاد مقاومتی را در کشور بدرستی پیاده نماییم .
وی وظیفه تمامی پرسنل بهزیستی را کمک به عملی نمودن شعار امسال دانست و اظهار داشت : بی شک همان گونه که از ابتدای انقلاب تاکنون توانسته ایم در عرصه های مختلف موفق باشیم با مشارکت عموم، امسال نیز می توانیم در حل مشکلات اقتصادی همچون گذشته موفق باشیم .
گفتنی است در این جلسه برنامه های بهزیستی در سالجاری نیز از سوی مدیر کل و معاونین تشریح و روسای شهرستانها مشکلات و درخواستهای خود را بیان نمودند.