مراسم روز جهانی ناشنوایان با حضور معاون توانبخشی وجمعی از کارشناسان تخصصی حوزه ناشنوایان بهزیستی استان ،رییس وکارشناسان بهزیستی سیرجان ،جمعی از مسئولین محلی ونمایندگان شرکتهای نظم فریکو وجهان فولاد در تالار اجتماعات هلال احمر سیرجان برگزار شد.

به گزارش به روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از سیرجان علیرضا اسدی معاون توانبخشی بهزیستی استان ضمن گرامیداشت  روز جهانی  ناشنوایان وتقدیر از همراهی بخش خصوصی در ایجاد اشتغال برای جمعی از ناشنوایان استان گفت : باتلاش خیرین در سطح استان و شهرستان سیرجان کانون های ناشنوایان فعالیت های اجتماعی قابل قبولی داشته اند .

اسدی با اشاره به کنترل وغربالگیری ناشنوایی نوزادان اظهار داشت : 49 هزار نفر توسط بهزیستی مورد غربالگری قرار گرفته اند که در سیرجان ضریب نفوذ غربالگری 95درصد بوده است .

وی خدمات ارائه شده به افراد شناسایی شده را اثربخش دانست و عنوان کرد : با حمایت دولت در قالب پوشش حدود نود درصد هزینه ها توانسته ایم علی رغم مشکلات متعدد طی سال گذشته برای 74 نفر از بین 104 فرد کم شنوا و64 نفر ناشنوای مطلق کاشت حلزون را انجام وپیگیر پوشش بقیه متقاضیان نیز هستیم .

در ادامه این مراسم گروههای مختلف هنری ناشنوایان به اجرای برنامه پرداخته و ناشنوایان موفق در عرصه های مختلف هنری ،علمی،ورزشی وهمچنین  کارکنان ناشنوای شاغل در ارگانها  با اهدا هدیه ولوح از سوی ارگانهای مربوطه مورد تقدیر قرار گرفتند

گفتنی است در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از آثار هنری ناشنوایان برپا گردیده بود که مورد بازدید واستقبال شرکت کنندگان قرار گرفت  .