آیین تجلیل از مجریان طرح CBR افاغنه سال 2017 با حضور مدیرکل بهزیستی و معاون توابخشی بهزیستی استان کرمان ، مدیرکل امور اتباع و پناهندگان ، سفرای 11کشور، آژانس UNHHCR و سرپرست کمیساریای عالی سازمان ملل در محل موسسه خیریه ثامن الحجج برگزار شد.

عباس صادق زاده با بیان اینکه در جریان اجرای طرح CBR  افاغنه خدمات با کیفیت به نسبت قابل قبولی ارائه شده است گفت : 4328 نفر آموزش خانواده- توزیع قریب 1000 وسیله توانبخشی و 6000 خدمات پزشکی – توانپزشکی همراه با سایر خدمات حمایتی – درمانی ارائه شده است .

وی با اشاره به اینکه رفع  نیازهای پزشکی ، توانپزشکی و معیشتی برای خدمت رسانی مناسب به گروه ها ی آسیب پذیر ضروری است اظهار داشت : اما توانمندسازی را نمی توان نادیده گرفت.

ایشان  با تاکید بر توانمندسازی گروه های آسیب پذیر گفت : تفکر توانمندسازی ، پیشگیرانه و سلامت محور رویکرد جدیدی است که با قرار گرفتن در موضوعات مورد تفاهم و همکاری می تواند به خدمات موثر و اثر بخش کاری منجر شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان ارائه خدمات پیشگیرانه با رویکرد سلامت محور را بهترین روش برای صرفه جویی در هزینه ها و سرعت بخشی به خدمت دهی دانست و عنوان کرد : از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی می توان برای انجام فعالیت های پیشگیرانه و سلامت محور استفاده کرد .

در ادامه این مراسم بعد از گزارش مدیرعامل خیریه ثامن الحجج ، نمانیدگان کشورها از نحوه خدمت رسانی به این پناهندگان افاغنه بازدید کردند.